Kā liecina informācija Rīgas skolu vortālā www.e-skola.lv, Natālijas Draudziņas ģimnāzijā pēdējos gados strauji samazinājies skolēnu skaits - 2003.gadā skolā mācījās 1048 skolēni, bet šajā mācību gadā vien 437 skolēni. Skolas direktors Māris Sika stāstīja, ka skolēnu skaits samazinājies tādēļ, ka tika izveidotas divas ģimnāzijas - Rīgas Valsts 3.ģimnāzija un Rīgas pilsētas 2.ģimnāzija ar lielu skolēnu skaitu 7.un 9.klasēs.
"Abas šīs skolas tika renovētas. Loģiski, ja skolēniem ir izvēles iespējas, kur mācīties, tad viņi, pie līdzvērtīgiem pārējiem apstākļiem, izvēlas mācīties atjaunotajās skolās, nevis skolā, kur ir diezgan bēdīga situācija. Turklāt jāņem vērā, ka skolēnu skaits ir samazinājies. Skolas vecajā korpusā remonts nav bijis kopš 1950.gada, bet jaunajā skolas korpusā - 1970.gadā. Pašvaldības vadība pagājušā gada rudenī publiski paziņoja, ka Natālijas Draudziņas ģimnāzijas ēku kompleksa rekonstrukcija ir nepieciešama un tā varētu izmaksāt ap četriem miljoniem latu," stāstīja M.Sika.
Direktors atzina, ka viņš par šo priekšlikumu nejūtas sajūsmināts, ja šādu lēmumu pieņems, tas pēc būtības nozīmēs skolas likvidāciju, kas tiek aizstāta ar reorganizāciju, lai nebūtu jāmaksā likvidācijas pabalsti. "Pagaidām vēl nav zināmas daudzas tehniskas lietas. Vai uz Natālijas Draudziņas ģimnāziju pārnāks Rīgas 99.vidusskolas skolēni vai abu skolu skolēni pāries uz kādu trešo skolu? Vecāki, protams, interesējas par skolas nākotni, bet pagaidām man neviens nav pateicis, kad būs zināma turpmākā rīcība par skolas reorganizāciju," teica M.Sika.
Rīgas 99.vidusskolā šajā mācību gadā mācās 267 skolēni. Skolas direktors Pēteris Ševčenko atzina, ka nākamajā mācību gadā Rīgas 99.vidusskolas un Natālijas Draudziņas ģimnāzijā kopā mācīsies ne vairāk kā 500 skolēnu, jo šogad Natālijas Draudziņas ģimnāziju pabeigs piecu 12.klašu skolēni, bet vietā tik daudz nenāks. P.Ševčenko stāsta, ka pagaidām skolā patlaban nav informācijas, kurā ēkā nākamajā mācību gadā darbu turpinās abas apvienotās skolas, jo Rīgas 99.vidusskola kopš 1922.gada atrodas dzīvojamā ēkā, kas nav piemērota skolas vajadzībām.
Pēc Natālijas Draudziņas ģimnāzijas ēku renovācijas tiks pievienota Rīgas Centra sākumskola, kas savulaik tika izveidota no Natālijas Draudziņas 1.-6.klasēm.
"Patlaban Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno likt akcentu uz profesionālo izglītību, kurā tiks ieguldīti lieli Eiropas Savienības (ES) līdzekļi, kas nozīmē, ka Rīgā vidusskolēnu skaits samazināsies par vienu trešdaļu līdz 2015.gadam. Šie plāni liecina, ka daudzām skolām būs problēmas. Pāris gadus palielināsies skolēnu skaits jaunākajās klasēs, ja vien vecāki ar visiem bērniem nebūs aizbraukuši no Latvijas. Loģiski domājot, ir skaidrs, ka pustukšas skolas nevar darboties, taču emocionāli tas nav tik vienkārši," sacīja Rīgas 99.vidusskolas direktors.
P.Ševčenko norādīja, ka pirms diviem gadiem pašvaldība bija plānojusi Rīgas 99.vidusskolu reorganizēt, bet tagad iecerēts skolas apvienot, kas nozīmē, ka skolotājus neatbrīvos no darba, bet viņi varēs piedalīties konkursā, tādejādi tiks izveidots jauns kolektīvs no spējīgākajiem skolotājiem.
Rīgas Pļavnieku sākumskolas direktore Tekla Balode atzina, ka viņai rūp, vai pēc apvienošanas izdosies saglabāt izglītības kvalitāti un vai tiks izpildīts pašvaldības solījums mainīt sabiedriskā transporta maršrutu, rast iespēju piebraukt pie pašreizējās Rīgas 90.vidusskolas ēkas J.Grestes ielā . "Patlaban mūsu 13 klašu komplekti, kuros mācās 319 skolēni, ir izvietoti pielāgotā bērnudārza ēkā Ulbrokas ielā. Mums šī ēka ir kļuvusi par šauru, tādēļ mēs labprāt pārcelsimies uz ēku Ulbrokas ielā, taču tur ir jāatrisina sadzīviskas rūpes ar transportu, skolas teritorijas iežogošanu. Līdz šim mēs savus skolēnus gatavojām Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijai, tādēļ ir svarīgi, lai izglītības kvalitāte nepasliktinātos, lai skolēniem tiktu saglabāti esošie klašu kolektīvi, skolotāji," stāstīja direktore.
Viņa gan atzina, ka arī pēc skolu apvienošanas skolēnu skaits būs aptuveni 500, kas ir par maz, lai piepildītu Rīgas 90.vidusskolas ēku, kas paredzēta 700 skolēniem. Raugoties nākotnē, T.Balode domā, ka skolas ēkā varētu piedāvāt interešu izglītības nodarbības, izvietot mākslas un mūzikas skolas filiāles, jo Pļavnieku mikrorajona bērniem patlaban šādu iespēju nav.
Ceturtdien Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē plānots izskatīt Rīgas domes lēmumprojektu par pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu tīkla pilnveidošanas pasākumiem, lai nodrošinātu efektīvu pilsētas budžeta līdzekļu izmantošanu.