Laika ziņas
Šodien
Ļoti stiprs lietus

Līdz šim nav konstatēti aģitācijas ierobežojumu vai sabiedriskās kārtības pārkāpumi vēlēšanās

Valsts policija (VP) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) līdz šim nav konstatējusi aģitācijas ierobežojumu vai sabiedriskās kārtības pārkāpumus Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, aģentūra LETA noskaidroja VP.

Policija apsekojusi vēlēšanu iecirkņus un pārbaudījusi saņemto informāciju par iespējamiem pārkāpumiem.

Arī KNAB aģentūrai LETA atzina, ka birojs vēlēšanu dienā saņēmis atsevišķus signālus par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem, tomēr pēc iepazīšanās ar šo informāciju nav saskatāma pamata sākt administratīvā pārkāpuma procesu.

KNAB atgādina, ka šodien iekštelpās un ārtelpās aizliegts izvietot aģitācijas materiālus, piemēram, bukletus, plakātus, uzlīmes. Tāpat ir aizliegta aģitācija televīzijā, radio un internetā, kā arī par maksu popularizēta satura izvietošana sociālajos tīklos.

Arī Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins aģentūrai LETA apstiprināja, ka pašreiz nekādas problēmas nav bijušas un starpgadījumi vēlēšanu iecirkņos nav novēroti. 

Kokins uzsvēra, ka vēlēšanu norisē viss ir labi organizēts, paskaidrojot, ka Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas locekļiem savstarpēji ir sadalīti iecirkņi, kura norisēm katrs seko līdzi, lai nebūtu nekādas problēmas. 

Jau ziņots, ka Valsts drošības dienests (VDD) saņēmis informāciju par iespējamu vēlētāja balss pārdošanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, taču informācija par nelikumību nav apstiprinājusies.

Tāpat iepriekšējās balsošanas dienās dienests konstatēja atsevišķas ar vēlēšanu norises organizāciju saistītas nepilnības, par ko tikušas informētas vēlēšanu iecirkņu komisijas un Centrālā vēlēšanu komisija (CVK). Šie jautājumi veiksmīgi atrisināti.

Saņemta arī informācija par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem, kas atbilstoši kompetencei nosūtīta Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam tālākai izskatīšanai.

VDD aicina iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, kad par balsi kādas partijas vai deputāta kandidāta labā ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle.

VDD aicina sniegt informāciju arī par gadījumiem, kad ir aizdomas par pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņa darbā, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputāta kandidātam.

Informāciju par iespējamiem pārkāpumiem VDD var nodot, zvanot uz diennakts tālruni 67208964 vai rakstot [email protected].

Savukārt to, vai tiek ievērots aģitācijas aizliegums, uzrauga Valsts policija un Rīgas pašvaldības policija. Līdz ar to gadījumā, ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par skrejlapām, kas tiek izplatītas vēlēšanu dienā, par laikus nenoņemtām priekšvēlēšanu reklāmām vai vēlētāju aģitēšanu pie iecirkņiem, VDD aicina vērsties Valsts policijā vai Rīgas pašvaldības policijā.

Gadījumos, kad ir informācija par priekšvēlēšanu aģitācijas un slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas finansēšanas ierobežojumu neievērošanu, VDD aicina par to ziņot Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, zvanot uz tālruņa nr. 67356161 vai izmantojot mobilo lietotni Ziņo KNAB.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā durvis vēruši 156 balsošanas iecirkņi. Šodien iespējams novēlēt līdz plkst.22. Pirms tam no 26. līdz 28.augustam norisinājās iepriekšējā balsošana. Šoreiz rīdziniekiem ir iespēja balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī.

 

 

 

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Daudzviet gaidāms pērkona negaiss

Ceturtdienas vakarā Latviju var sasniegt negaisu sistēma, kas tuvojas no Polijas, savukārt atsevišķu negaisa mākoņu veidošanās gaidāma Latvijas austrumu daļā, liecina meteoroloģiskā informācija.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas