Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

RD koalīcijas starpā izceļas kašķis, lemjot par budžeta grozījumu priekšlikumiem un atbalstu basketbolam

Rīgas domes koalīcijas partiju deputātu vidū piektdien izcēlās kašķis, lemjot par atsevišķu koalīcijas deputātu iesniegtu priekšlikumu budžeta grozījumos, kā rezultātā uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī tam veltītā sēde, novēroja aģentūra LETA.

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien lēma par budžeta grozījumiem. Aptuveni 40 minūšu laikā opozīcijas deputāti Finanšu departamenta vadībai bija paspējuši uzdot visus interesējošos jautājumus.

Taču diskusijas sākās brīdī, kad bija jālemj par koalīcijas deputātu priekšlikumiem. Deputāti Artūrs Hroļenko (S) un Oļegs Burovs (GKR) piedāvāja piešķirt 100 000 eiro dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai un renovācijai, lai nodrošinātu to projektu realizāciju, kurus iespējams īstenot līdz gada beigām. Šis priekšlikums tika atbalstīts.

Domes koalīcijas partiju frakciju vadītāji bija iesnieguši vēl vairākus priekšlikumu - vēl 40 000 eiro novirzīt Rīgas Zoodārzam, 14 000 eiro - dzīvojamo māju energoefektivitātes popularizēšanai un 250 000 eiro - informācijas tehnoloģiju iegādei Rīgas skolām.

Kopumā priekšlikums paredzēja pārdalīt 300 000 eiro un līdzekļus viņi rosināja ņemt no diviem basketbola klubiem - TTT Rīga un VEF Rīga - paredzētās naudas. Šos līdzekļus dome klubiem lēma piešķirt jau gada sākumā.

Diskusijas koalīcijas deputātu starpā izcēlās par to, vai tiešām priekšlikums jāatbalsta, jo šiem mērķiem jau budžeta pamata grozījumos papildu nauda ir paredzēta.

Piemēram, Rīgas Zoodārzam jau bija paredzēti 40 000 eiro jau pamata grozījumos, taču koalīcijas pārstāvji rosināja piešķirt vēl 40 000 eiro, jo tā bija kopējā summa, ko uzņēmums lūdza.

Tāpat arī tehnoloģiju iegādei budžeta grozījumos bija paredzēts pārvirzīt 600 000 eiro, kas nozīmē, ka līdz koalīcijas pārstāvju priekšlikuma atbalstīšanu, tam kopumā tiktu paredzēti papildu 850 000 eiro.

Domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) lūdza viedokli domes finansistiem. Savukārt deputāte Eiženija Aldermane (GKR) pauda viedokli, ka jau 600 000 eiro ir pietiekami liela summa tehnoloģiju attīstībai, kuru jāpaspēj apgūt līdz gada beigām. "To, ka klubi šo naudu izmantos - tas ir vairāk nekā skaidrs," piebilda Aldermane.

Savukārt deputāts Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) un vicemēre Anna Vladova (S) pauda viedokļus, ka "naudas skolām nekad nebūs par daudz" un, ka sporta klubi naudu saņems arī no citiem sponsoriem. 

Pēc aptuveni 40 minūšu garām debatēm Burovs rosināja izsludināt sēdē pārtraukumu un sēdi atsākt ap plkst.14.30, jo viņam jādodas uz citu pasākumu, kā arī pa šo laiku varētu pieaicināt tos domes darbiniekus, kuri varētu komentēt, vai tik lielas summas varētu apgūt.

Taču Vladova ierosinājumu neatbalstīja un rosināja sēdi turpināt vadīt kādam no vietniekiem, kas tika atbalstīts.

Līdz ar Burova aiziešanu, koalīcijai vairs nebija nepieciešamā balsu vairākuma lēmumu pieņemšanai. 

Sēdi vēl aptuveni 30 minūtes turpināja vadīt Mihails Kameņeckis (S), taču, nepieņemot nekādu lēmumu, tika izsludināts pārtraukums uz pagaidām nenoteiktu laiku.

 

Top komentāri

Edvins Eglitis
Saprotu "Latvijas valsts mezi" izmantojot it ka Latvijas valsts iedzivotaju resorcus var daasni davinat sportam. Kapec Latvijas valsts mezi piesavina ienakumus no valsts meziem kuri it ka vajadzetu piederet tautai?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kurzemes Šveice, kas nepatīkami iekrīt Zemgalē(28)

Ņēma un uzmeta – tā īsi un kodolīgi var raksturot procesu, kādā izšķīrās Kandavas novada liktenis šovasar Saeimā pieņemtās administratīvi teritoriālās reformas (ATR) laikā. Kandavnieki neslēpj, ...

Tūroperatori – neziņas pilni(5)

Tūrisma operatoru kopējais noskaņojums ir neziņas un pesimisma pilns. Atšķirībā no tiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kas orientējas uz iekšējo tirgu, ienākošā un izejošā tūrisma perspektīv...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas