Iepriekš pēc VNĪ pasūtījuma ir veikta abu objektu - Madonnas un Pletenberga ciļņu - izpēte, kurā konstatēts strauji progresējošs degradācijas process, kas draud ar ciļņu bojāeju esošajā vietā fasādē. Izpētes rezultāti tika iesniegti Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā, kur par atbilstošāko ciļņu saglabāšanas variantu lēma Mākslas priekšmetu restaurācijas ekspertu padome.
Plānots, ka ciļņu atjaunošanas darbus veiks būvmākslas mantojuma restaurācijas uzņēmums SIA Aqua Latvia.
Lai iepazīstinātu ar Rīgas pils konventa vārtu portāla ciļņu saglabāšanas projektu, VNĪ otrdien, 10.martā, plkst.11 pilī rīkos pasākumu medijiem.
Pasākumā piedalīsies VNĪ valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis, LZA akadēmiķis Andris Caune un Rīgas pils restaurācijas metodiskās padomes priekšsēdētājs Valdis Platais.
Rīgas pils ciļņu saglabāšanas un replicēšanas projekts ietverts Rīgas pils restaurācijas pirmajā kārtā, kas noslēgsies 2015.gada novembrī.
LETA jau ziņoja, ka kopumā Rīgas pils restaurācijā vidēji tiek nodarbināti 250 strādnieku, bet 60-70 restauratoru strādā dažādās darbnīcās.
Rīgas pils Priekšpils un austrumu piebūves rekonstrukcijas-restaurācijas darbus paredzēts izpildīt un objektu nodot ekspluatācijā 2015.gada 1.novembrī. Pēc tam šī pils daļa pilnībā tiks nodota Valsts prezidenta kancelejas vajadzībām. Darbu faktiskās izmaksas tiek prognozētas 34,45 miljoni eiro.