No šogad kopumā pieķertajām 62 personām trīs bija personas bez noteiktas dzīvesvietas, četras - nepilngadīgas personas. Savukārt pērn, kad visa 2013.gada laikā RPP redzeslokā nonāca 64 ubagotāji, viena persona bija Valsts policijas meklēšanā, 19 bija bez noteiktas dzīvesvietas un tikai viena bija nepilngadīga persona.
Kā aģentūrai LETA pastāstīja RPP pārstāvis Mārtiņš Dzērve, līdz šā gada 19.jūnijam reģistrēti kopumā 49 ubagošanas lieguma pārkāpumi, kamēr pērn visa gada laikā - 26 pārkāpumi.
Visbiežāk policija iztraucējusi ubagotājus uz ietvēm, kāpnēm, estakādēm, laukumiem un citām gājējiem paredzētiem ceļiem, kur tas var apgrūtināt vai traucēt gājēju kustību - šogad konstatēti 30 šādi gadījumi, pērn visa gada laikā - 14. Viens ubagotājs pieķerts, ubagojam uz ceļa braucamās daļas, veloceliņiem un pie gājēju pārejām.
Tāpat šogad 12 gadījumos konstatēts, ka ubagošana notiek uzmācīgā veidā, kamēr pērn šādu pārkāpumu izdarījušas divas personas. Divi ubagotāji iežēlināšanai izmantojuši dzīvniekus.
Veicot darbu ar ubagotājiem, šogad viena persona nogādāta vecākiem vai aizbildnim, viena persona nogādāta valsts policijā, trīs personas - RPP dežūrdaļā, divas personas nogādātas ārstniecības iestādē vai nodotas neatliekamās medicīnas palīdzības darbiniekiem, savukārt viena persona nogādāta dzīvesvietā. Pārējie 54 ubagotāji vai nu nogādāti citur, vai ar tiem veiktas pārrunas pārkāpuma vietā.
Kā ziņots, Rīgas pašvaldība 2012.gada vasarā pieņēma grozījumus Rīgas sabiedriskās kārtības noteikumos, paredzot, ka ubagot ir aizliegts Rīgas vēsturiskajā centrā, izņemot vietās pie dievnamiem, kurās ubagot ir atļāvusi attiecīgās reliģiskās organizācijas vadība.
Ubagot ir aizliegts uz ietvēm, kāpnēm, estakādēm, laukumiem un citiem gājējiem paredzētiem ceļiem vietās, kur tas var apgrūtināt vai traucēt gājēju kustību, kā arī sabiedriskajā transportā un tā pieturvietās, uz ceļa braucamās daļas, veloceliņiem un pie gājēju pārejām. Tāpat ir aizliegts iežēlināšanai izmantot dzīvniekus, kā arī ubagot uzmācīgā veidā.