Opozīcijas sagatavotais lēmuma teksts paredz arī departamenta direktora pienākumu izpildi uzticēt departamenta Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldes priekšniecei - direktora vietniecei Kristīnei Ermansonei, kā arī uzdot Rīgas domes priekšsēdētājam izsludināt atklātu konkursu uz šo amatu.
Ārkārtas sēdi vakar pieprasīja sasaukt Vienotības frakcijas deputāti. Par ārkārtas sēdes sasaukšanu parakstījies arī domes neatkarīgais deputāts Viktors Nikolajevs. Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētājs Olafs Pulks skaidroja, ka atklātībā nonākušais korupcijas skandāls Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldē ir parādījis ilgstošas, sistēmiskas kontroles trūkumu, un tas nav vienīgais pārmetums departamenta direktoram Aļeksejenko.
Deputāti skaidro, ka Aļeksejenko nav vērtējis iespējamos korupcijas riskus un netika pildījis pieņemto pretkorupcijas plānu. Deputāti Aļeksejenko darbībā saskata neētisku un netikumīgu rīcību, jo gadījumā, ja Departamenta vadītājs zināja par iespējamiem koruptīviem darījumiem, tad viņš nedrīkstēja klusēt.
17.septembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs saistībā ar iespējamo Rīgas domes amatpersonu kukuļošanu pašvaldības dzīvokļu īres tiesību piešķiršanas procesā kopumā veicis 14 kratīšanas un aizturējis septiņas personas.
"Ja Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldē, iespējams, ilgstoši tika pieņemti kukuļi par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu atsevišķu personu interesēs, tas nozīmē to, ka departamenta direktors nav veicis pietiekamu kontroli, lai savlaicīgi konstatētu iespējamos pārkāpumus, vai arī Aļeksejenko zinājis par šādām darbībām un tās atbalstījis," savu nostāju pauda domes deputāts Māris Puriņš (V).
Savukārt Valdis Gavars (V) jau 2011.gadā norādījis uz nesakārtoto Rīgas pašvaldības brīvo dzīvokļu sistēmu. Par šiem izteikumiem deputāts Gavars izpelnījās asu Rīgas domes vadības kritiku. Tāpat deputātiem ir pamats uzskatīt, ka ir pārkāpts likums saistībā ar Rīgas pilsētas Īres valdi, jo tai jābūt neatkarīgai institūcijai, nevis Mājokļu un vides departamenta direktoram pakļautai struktūrvienībai.
Kā sliktas saimniecības piemēru Pulks minēja arī nesamērīgi dārgo sabiedrisko tualešu būvniecību, kur vienas tualetes būvēšanai iztērētā summa sasniedz pat Pierīgas privātmājas izmaksas. Tāpat deputāti uzsver, ka jautājums par brīvajiem, pašvaldībai piederošajiem dzīvokļiem līdz šim nav atrisināts, kā arī arvien ir aktuāls jautājums par kapu un sociālo māju apsaimniekošanu.