Viņš teica, ka iepriekšējā attīstības koncepcijā galvenais mērķis bija nomainīt elektrovilcienus. Pašreiz ir noslēgts līgums par elektrovilcienu piegādi, tāpēc notiek darbs pie nākamā perioda attīstības stratēģijas, kurā galvenais akcents būs uz neelektrisko zonu.
Ālers uzsvēra, ka apzināti netiek runāts par dīzeļvilcienu iegādi, jo, iespējams, attiecīgajā brīdī izdevīgāk būs iegādāties, piemēram, ar ūdeņradi darbināmus vilcienus, nevis dīzeļvilcienus.
"Mēs būvēsim plānu, jo arī dīzeļvilcieni ir veci un vairs neiztur konkurenci no komforta, ātruma un arī paātrinājuma viedokļa," teica Ālers.
Jau ziņots, ka otrdien, 30.jūlijā, tika parakstīts līgums starp Pasažieru vilcienu un Čehijas uzņēmumu Škoda Vagonka par 32 elektrovilcienu piegādi. Attiecīgā līguma summa ir 241,889 miljoni eiro, taču kopējās jauno elektrovilcienu projekta, kas ietver arī vilcienu remontu centra izbūvi, izmaksas plānotas 255,889 miljoni eiro. Paredzēts, ka pirmie 23 vilcieni tiks piegādāti 2022.gadā, bet visi vilcieni - līdz 2023.gadam.
Jaunie elektrovilcieni sastāvēs no četriem vagoniem katrs. Viena vilciena garums būs 109 metri un katrā vilcienā būs sēdvietas 436 pasažieriem.
Pēc jauno elektrovilcienu iegādes Pasažieru vilciens plāno ieviest intervāla grafikus visos elektrovilcienu maršrutos, tas nozīmē, ka noslogotākajos laikos, darbadienu rītos un vakaros, vilcieni kursēs ik pēc 15-20 minūtēm. Paredzēts, ka jaunie vilcieni kursēs Aizkraukles, Tukuma, Jelgavas un Skultes virzienā.
Pasažieru vilciens ir izveidots 2001. gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no Latvijas dzelzceļa veiktajām funkcijām. Iepriekš Pasažieru vilciens 100% bija Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.