RB Rail izsludinājis iepirkuma konkursu Pētījums par Rīgas dzelzceļa mezgla darbības optimizāciju. Konkursa uzvarētājam būs jāsagatavo detalizētu Rīgas dzelzceļa mezglu ekspluatācijas pētījumu/plānu, iekļaujot abus dzelzceļa līnijas platuma standartus (1435 milimetri un 1520 milimetri) un nosakot īstermiņa un ilgtermiņa prioritātes un uzdevumus.
Pētījums jāizstrādā četru mēnešu laikā.
Pretendenti var iesniegt pieteikumus līdz 2019.gada 6.septembra plkst.15.
Jau ziņots, ka 5.jūlijā tika parakstīti Rail Baltica centrālā posma caur Rīgu būvprojektēšanas līgums. Šo posmu caur Rīgu par 12,99 miljoniem eiro projektēs divu spāņu uzņēmumu konsorcijs, kas sastāv no IDOM Consulting, engineering, architecture (IDOM) un Ingenieria y Economia del Transporte (INECO). Dzelzceļa posma paredzamais garums ir 56 kilometri un tas sastāv no trim apakšposmiem: Upeslejas- Rīgas Centrālā stacija, Torņakalns-Imanta un Starptautiskā lidosta Rīga -Misas upe. Paredzēts, ka šajā posmā būs 30 ceļu un dzelzceļu pārvadi, četri tilti, 13 gājēju un četras dzīvnieku pārejas.
Rail Baltica projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.
Paredzēts, ka Rail Baltica izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka Rail Baltica dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026.gadā.
Irlielāmērāticams
Nejēga
Vilis