Polijas Veterinārais dienests informēja, ka pēc slimības atklāšanas ir ieviesis pasākumus, lai nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos, nosakot pastiprinātu uzraudzību skartajā teritorijā.
PVD aicina medniekus ziņot veterinārārstam vai PVD pārvaldei par katru beigtu vai aizdomīgu mežacūku. Visas aizdomu gadījumu izmeklēšanas izmaksas sedz PVD. Tāpat PVD un veterinārārstam jāziņo par jebkuru cūkas saslimšanas, nobeigšanās gadījumu.
PVD atgādina, ja cūkas izskatās neveselas, nekavējoties jāinformē veterinārārsts un sava reģiona PVD pārvalde.
Lai nepieļautu iespējamo slimības izplatību, PVD aicina cūku novietnēs neiebraukt ar transportu, kuram nav veikta ritošās daļas dezinfekcija, kā arī novietnē neielaist nepiederošas personas un ievērot bioloģiskās drošības pasākumus. Visiem, kuri tur cūkas savās piemājas saimniecībās, par to jāziņo Lauksaimniecības datu centram (LDC).
Latvijā, Krievijas un Baltkrievijas pierobežā, ir ieviesti drošības pasākumi un tiek ņemti paraugi laboratoriskajai izmeklēšanai visām nomedītajām meža cūkām, kā arī aizdomīgajām mājas cūkām.
Pagājušajā gadā uz ĀCM laboratoriski izmeklēti 1 029, bet šogad jau vairāk kā 750 meža cūku paraugi un pagaidām visi izmeklēšanas rezultāti bijuši negatīvi. ĀCM profilaktiskos pasākumu ieviešanu Latvijā līdzfinansē Eiropas Savienība (ES).
No 2013.gada vasaras uz Latvijas robežas ar Krieviju un Baltkrieviju, PVD sadarbībā, ar Valsts robežsardzi un muitu veic pastiprinātas kontroles, tostarp ceļotāju privātās bagāžas kontroli, lai Latvijā netiktu ievesta inficēta gaļa vai gaļas produkti. Tiek veikta dzīvnieku pārvadātājtransporta pastiprināta kontrole.