Tajā norādīts, ka karantīna ar aizsardzības zonu noteikta Salacgrīvas novada Ainažu pagastā un Alojas novada Staiceles pagastā trīs kilometru rādiusā ap ĀCM skarto novietni
Savukārt karantīna ar uzraudzības zonu noteikta Salacgrīvas novada Ainažu un Salacgrīvas pagastos un Alojas novada Staiceles pagastā desmit kilometru rādiusa ap ĀCM skarto novietni.
Karantīnas laikā aizsardzības zonā cūku īpašniekiem aizliegts no novietnes izvest cūkas 40 dienas pēc šī rīkojuma publicēšanas oficiālajā laikrakstā, savukārt uzraudzības zonā aizliegums ir spēkā 30 dienas.
Karantīnas zonās pie novietņu ieejām vai izejām ir jānovieto ar dezinfekcijas šķīdumiem piesūcināti paklāji, kā arī jātur visi dzīvnieki tikai to atrašanās vietās, mežacūkām nepieejamā vietā.
Par visām atrastajām beigtām mežacūkām nekavējoties jāinformē PVD.
Kā ziņots, aizvadītajās brīvdienās Salacgrīvas novada Ainažu pagastā konstatēts mājas cūku saslimšanas gadījums ar ĀCM saimniecībā, kur turētas astoņas cūkas. Tā kā cūku turēšana nebija reģistrēta, PVD ir sācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā, turklāt cūku īpašniekiem nepienāksies kompensācija par likvidētajiem dzīvniekiem.
Kopumā ĀCM šovasar konstatēts jau 54 mājas cūkām - Ainažu, Staiceles, Ambeļu un Vecsalienas pagastā. Savukārt mežacūku populācijā līdz 14.augustam konstatēti 563 slimi dzīvnieki 37 novadu 104 pagastos.
ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.