Sākotnējie aprēķini liecina, ka kopumā noplūdis ne vairāk kā puskubikmetrs jēlnaftas. Pēpusdienā jēlnaftas noplūde no cauruļvada ir apturēta un piesārņotā ūdens teritorija ir norobežota ar bonu barjerām un strādā attīrīšanas kuģi. Atbildīgo dienestu darbību rezultātā piesārņojums tiek samazināts.
"Mēs esam pateicīgi par atbalstu, ko saņemam no visiem mūsu darbiniekiem, brīvostas, citiem ostas uzņēmumiem un pašvaldības dienestiem. Viņu profesionālisms ļauj mums efektīvi rīkoties saistībā ar negadījumu un mīkstināt tā sekas,” norādījis Ventspils naftas termināla vadītājs Lars Panclafs.
Uzņēmums ir informējis atbildīgās valsts institūcijas un sadarbībā ar tām un Ventspils brīvostu īsteno avārijas seku novēršanu un noplūdušo produktu savākšanu. Naftas produktu savākšanā piedalās divi ūdens attīrīšanas kuģi, kā arī uzstādītas bonu barjeras.
Jau vēstīts, ka šovasar šī uzņēmuma teritorijā izcēlās arī plašs ugunsgrēks. Liesmas kādā no rezervuāriem sākās remontdarbu dēļ.
Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts vides dienesta Ventspils reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītāja Daina Naumova, notikuma vietā strādā divi vides inspektori. Precīzu informāciju par notikušo būšot iespējams sniegt pēc tam, kad viņi atgriezīsies birojā, taču saskaņā ar sākotnējo informāciju jēlnafta noplūdusi naftas muliņu rajonā, pie trešā muliņa.
Atbilstoši plānam notiek avārijas seku likvidēšana. Ir izlikts piesārņojumu absorbējošās bonas, un strādā naftas savācējkuģis. Informācijas par to, kāds daudzums jēlnaftas varētu būt izplūdis ostas ūdeņos, Naumovas rīcībā pašlaik nav.
Pašreiz vides pārvaldei pieejamā informācija par notikušo incidentu liecina, ka naftas produktu noplūde nav liela, aģentūrai LETA piebilda Valsts Vides dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina.
Pievienotas 2. līdz 4.rindkopas