Pavasarī tie bija novārguši dzīvnieku mazuļi ar rētām uz ķermeņa. Pašlaik tie ir veseli, izauguši dzīvnieki, kas sver teju 50 kilogramus un bija gatavi atgriezties jūrā, uzsver zoodārza kopēji.
Kopumā pavasarī uz Rīgas zooloģisko dārzu tika atvesti četri pelēko roņu mazuļi, no kuriem viens gāja bojā. Savukārt pārējie sekmīgi atveseļojās. Rehabilitācijas procesā jaunie dzīvnieki iemācījās ēst zivis ūdenī, tādēļ sekmīgi pieņēmās svarā.
Roņi un to mazuļi Rīgas līča piekrastē ir ierasti. Šo dzīvnieku iespēja krastā netraucēti atpūsties, ir būtiska to izdzīvošanai. Ja ronis tiek izbiedēts vai iedzīts jūrā pirms tas ir atguvis spēkus un pietiekami sasildījies, ūdenī tam pastāv risks iet bojā.
Ronēni līdz Rīgas jūras līča piekrastei lielākoties nokļūst no Igaunijas. Ziemā pelēko roņu mazuļi dzimst uz Igaunijas piekrastes salām un tās ieskaujošajiem ledus laukiem, un līdz Latvijas pludmalei martā un aprīlī nokļūst peldus vai retos gadījumos uz dreifējošiem ledus gabaliem.
Baltijas jūrā sastopamas trīs roņu sugas - plankumainais ronis, pogainais ronis un pelēkais ronis. Pie Latvijas krastiem biežāk sastopams pelēkais ronis Halichoerus grypus Fabricius, kas ir augumā lielākais no trim Baltijas jūras sugām.
Pieaugušā vecumā pelēkais ronis var sasniegt svaru no 150 - 300 kilogramiem.