Ja kādam ir aizdomas par saslimšanu, jo ir nesen būts infekcijas skartajos reģionos un sāk parādīties gripai līdzīgi simptomi, nav jādodas pie ārsta, bet gan jāzvana 113. Ja speciālists novērtēs, ka pastāv inficēšanās risks, speciāli sagatavota brigāde nogādās sasirgušo slimnīcā pārbaužu veikšanai. Rezultāti būs pieejami jau sešu stundu laikā. Tādējādi paredzēts nodrošināt, ka slimība viegli neizplatās tālāk, un šāda taktika esot visefektīvākā, norādīja premjers Krišjānis Kariņš (JV) un veselības ministre Ilze Viņķele (AP). "Dienesti nepārtraukti seko līdzi notikumiem pasaulē. Ja rekomendācijas mainītos, par to tiks ziņots. Man ir liela pārliecība, ka mūsu dienesti ir augstā gatavībā un seko līdzi," apliecināja premjers.
Savukārt veselības ministre norādīja, ka Latvija jau patlaban ir ieviesusi stingrākus piesardzības pasākumus nekā Eiropa to ir rekomendējusi, proti, Latvija ir paplašinājusi to teritoriju loku, iekļaujot divus Ziemeļitālijas reģionus, kurus apmeklējušie cilvēki būtu īpaši jāuzrauga. Latvijas slimnīcas Rīgā un reģionos ir gatavas vienlaikus "pirmajā vilnī" sniegt specifisku ārstēšanu simt pacientiem, taču Viņķele cer, ka "liela apjoma slimnieku plūsmu Latvijā nenāksies piedzīvot".
Rīgas lidostā pasažieru veselības pārbaudes netiks veiktas, un reisi netiks slēgti. Arī Pasaules Veselības organizācijas Latvijas biroja vadītājs Maikls Tīrens žurnālistiem atzina, ka šī metode nav iedarbīga. "Varam atcelt lidmašīnu reisus, autobusu un kuģu satiksmi, slēgt ceļus, bet, ja mēs to sāksim, kura būs tā robeža, kad to beigsim? Tas ir delikāts jautājums, tādēļ neiesakām atcelt reisus."
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 26. februāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Jurists
cinisma paraugs
bet