Cita starpā tas paredz vairākās slimnīcās izveidot tā dēvētās tranzīta nodaļas, kurās būs jāuzturas tiem pacientiem, kuri vēl nav sagaidījuši Covid-19 analīžu rezultātus. Tāpat slimnīcās, kurās ikdienā sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, turpmāk būs jānodrošina, ka 15% no gultu fonda tiktu rezervēti jauniem neatliekamiem pacientiem, tai skaitā Covid-19 pacientiem. Tas esot nepieciešams, lai gadījumos, kad uz uzņemšanas nodaļu atved pacientu, kam vajadzīga neatliekamā palīdzība, slimnīcām nebūtu jāatsaka viņu uzņemšana. Vēl arī tuvāko nedēļu laikā iecerēts izveidot speciālas Covid-19 slimnīcas.
Desmitiem stacionēto
Kamēr ik dienas atklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā mērāms simtos, stacionēto skaits diennakts laikā pagaidām vēl nav pārsniedzis četrus desmitus. Tomēr tas ir ievērojami vairāk, nekā bija iepriekšējos mēnešos, kad bieži vien diennakts laikā nebija neviena Covid-19 pacienta, kuram stāvokļa pasliktināšanās dēļ būtu nepieciešama palīdzība slimnīcā. Ceturtdien Nacionālais veselības dienests ziņoja, ka stacionāros atrodas 197 Covid-19 pacienti. Vēl nedēļas sākumā – 165.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes loceklis, Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs ceturtdien medijiem atklāja, ka RAKUS ir aizņemti nedaudz vairāk nekā 60% no Covid-19 pacientu ārstēšanai paredzētajām gultasvietām. Covid-19 pacientus RAKUS uzņem gan Latvijas Infektoloģijas centra stacionārā, gan arī Tuberkulozes un plaušu slimību centrā. RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis iepriekš bija žurnālistiem atklājis, ka iestādē pieejamas kopumā 209 Covid-19 pacientiem paredzētas gultasvietas.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 30. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!