"Domāju, ka varētu būt līdzīga aktivitāte, kā tas ir parlamenta vēlēšanām, kur mums ir augstākā aktivitāte no visiem veidiem," piektdien Latvijas Televīzijas raidījumā Labrīt, Latvija! sacīja CVK vadītājs Arnis Cimdars. Vēlētāju līdzdalība pēdējās Saeimas vēlēšanās bija 59,49 procenti.
Cimdars atzina, ka valodas jautājums uzrunājis daudz plašāku vēlētāju loku, nekā citās tautas nobalsošanās vai arī Saeimas vēlēšanās, jo katram ir viedoklis.
Sestdien, 18.februārī, Latvijā notiek referendums par Satversmes grozījumiem, kas paredz mainīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104. pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu, nosakot, ka arī pašvaldībās darba valodas ir latviešu un krievu valoda un ikvienam ir tiesības saņemt informāciju latviešu un krievu valodā.
Tautas nobalsošanas zīmē būs jautājums "Vai jūs esat par likumprojekta "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" pieņemšanu, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu?". Iespējamie atbilžu varianti ir "Par" un "Pret".
Ja vēlētājs atbalsta izmaiņas Satversmē, kas paredz noteikt krievu valodai otras valsts valodas statusu, tad viņam tautas nobalsošanas zīmē jāatzīmē atbilde "Par". Ja vēlētājs ir pret grozījumiem Satversmē un neatbalsta valsts valodas statusa noteikšanu arī krievu valodai, tad viņam tautas nobalsošanas zīmē jāatzīmē atbilde "Pret".
Vēlēšanu iecirkņu darba laiks tautas nobalsošanas dienā būs no pulksten 7 līdz 22.