Domes pārstāvis Uģis Vidauskis paskaidroja, ka no 147 protokoliem 42 noformēti par ietvēm, par kuru sakārtošanu atbild pašvaldības iestādes. Pašvaldības pārstāvji, apziņojot šo iestāžu vadību, uzdeva nekavējoties novērst minēto pārkāpumu.
Pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi paredz administratīvos sodus par savlaicīgu ietvju neattīrīšanu no sniega un apledojuma. Maksimālais sods fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, bet juridiskām personām - 1400 eiro.
Domē uzsver, ka šāda veida kontrolēšana, kas var draudēt ar soda naudu, ir vienīgais instruments pašvaldības rīcībā situācijas uzlabošanai uz ietvēm.
Kopumā šā gada laikā ir noformēti ap 450 protokoli par nesatīrītām ietvēm, trešdaļa no tiem noformēta šīs nedēļas laikā.
Rīdzinieki šoziem ir neapmierināti ar situāciju pilsētas ielās. Šī iemesla dēļ 9.janvārī Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) visiem Rīgas domes privātajiem partneriem, kas pilsētā veic ceļu uzturēšanas darbus, izteicis aizrādījumu par paviršu darbu, kā arī brīdinājumu - ja līdz pavasarim šie uzņēmumi nevarēs pierādīt, ka darbu spēj veikt pieprasītajā līmenī, Rīgas pašvaldība šos pakalpojumus turpmāk veikšot pati.
Rīgas domes Satiksmes departaments noslēdzis līgumu kopumā par 3,8 miljoniem ikdienas ceļu uzturēšanas darbu veikšanai no šā gada 1.janvāra līdz 31.martam ar pašreizējiem pilsētas ceļu uzturētājiem - pilnsabiedrību CP Serviss, AS Ceļu pārvalde, SIA Roadeks un SIA Rīgas tilti, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā esošā informācija. Kā iepirkuma procedūras veids izvēlēta sarunu procedūra bez konkursa izsludināšanas.
Mēra rīcību kā "veiksmīgu sabiedrisko attiecību gājienu", nevis reālu situācijas risinājumu vērtē Rīgas domes opozīcijas pārstāvis Olafs Pulks (Vienotība), uzsverot, ka "pavasarī nevienu neinteresēs, kurš tīra vai netīra sniegu no Rīgas ielām", aģentūru LETA informēja domes Vienotības deputātu frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists Nils Josts. "Ja reiz cilvēki nogādāti slimnīcās palīdzības sniegšanai, jo krituši Rīgas ielās, ja ceļu stāvokļa dēļ cietuši satiksmes negadījumos, kāpēc ar šādām kompānijām, ja jau tās neprot strādāt, tiek slēgti līgumi? Kāpēc savlaicīgi netika izsludināts iepirkums?" paudis Pulks.
Jau ziņots, ka aizvadītajā naktī traumas uz slidenām ietvēm Rīgas reģionā guvuši 27 cilvēki, 26 no tiem - Rīgā, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola. Tāpat vakar, 13.janvārī, Latvijā uz ceļiem apledojuma dēļ reģistrēti 143 negadījumi, tostarp 91 - Rīgas reģionā.
Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs atgādina, ka gadījumā, ja gājējiem rodas zaudējumi netīrītu ietvju vai māju jumtu dēļ, tie var vērsties pret apsaimniekotājiem civiltiesiskā ceļā. Par negadījumiem netīrītu ietvju dēļ nekavējoties jāziņo Rīgas domes Administratīvajai inspekcijai vai pašvaldības policijai. Šo institūciju noformēti protokoli var kalpot par pamatu iespējamai kompensācijas piedziņai tiesiskā ceļā.
Juridiskas konsultācijas var saņemt Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, iepriekš piesakoties par bezmaksas informatīvo tālruni 80000800.
Tāpat par neapmierinošu ielu tīrīšanas kvalitāti iedzīvotāji aicināti informēt Satiksmes vadības centru pa bezmaksas informatīvo tālruni 80003600 vai zvanīt Satiksmes departamentam pa tālruni 67012703, informē domē.