Foruma dalībnieku vidū bija Rīgas Tehniskās universitātes, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA, Viļņas Ģedimina tehniskās universitātes un Igaunijas Mākslas akadēmijas komandas. Šos telpiskās attīstības scenārijus, izstrādājot konceptuālus variantus, Kultūras ministrija (KM) un va/s Valsts nekustamie īpašumi izmantos starptautiska metu konkursa sagatavošanai. To plānots organizēt nākamā gada sākumā, informē KM.
Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta attīstības darba grupas vadītāja vietnieks Jānis Dripe medijiem paredzētajā pasākumā atzina, ka plenērs devis jaunu skatījumu uz koncertzāles veidolu, piedāvājot 12 labas idejas, ko darīt ar šo vietu. Skaidrs, ka šī nav gala atbilde, tikai pirmais solis, virzoties uz starptautisko metu konkursu, kas, iespējams, norādīs ceļu, kā sasniegt labāko rezultātu.
Optimistisks skatījums
Viļņas Ģedimina tehniskās universitātes profesors Rolands Palekas uzsvēra, ka viņam ir "diezgan optimistisks skatījums uz Elizabetes ielas namu" un viņš neieteiktu nojaukt to, bet gan izvērtēt tā pārbūvi. Iespējams, ka, realizējot projektu, būtu jāpadomā par jaunām telpiskām kvalitātēm, izmantojot apkārtnē esošās vēsturiskās celtnes un liekot lietā jaunus savienojošos apjomus, kam būtu ļoti svarīga saikne ar Daugavu un ostu, kas sniegtos vēl tālāk – līdz pat jūrai. Tādējādi varētu izveidot nevis atsevišķu koncertzāli, bet mūzikas centru, kura moto būtu "Rīgas mūzikas dārzi".
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 10. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!