Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +21 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

Akustiskā koncertzāle

Trīs labas vietas koncertzālei

Latvijas Arhitektu savienība (LAS), ņemot vērā ekspertu ieteikumus, piedāvā izvērtēt trīs potenciālās vietas nacionālajai akustiskajai koncertzālei Rīgā: Andrejsalu, Andrejostas ielā 17, Kongresu namu Valdemāra ielā 5 un Rūpniecības preču tirgus teritoriju, lai beidzot nonāktu līdz vienam risinājumam. Paredzamas karstas diskusijas, jo katram no piedāvājumiem būs savs atbalstītāju un savs noliedzēju pulks.

Kultūras ministrs par akustisko koncertzāli Rīgā

Mēs šobrīd dzīvojam sarežģītā laikā - neziņas, šaubu, savā ziņā arī cīņas zīmē. Neviens no mums nevar būt pilnīgi drošs ne par savu rītdienu, ne par savu veselību, darbu vai ienākumiem, bet šī krīze mums ir jāpārvar kopā, izvirzot mērķus tuvākai un tālākai nākotnei. Klusajā Adventes laikā esam raduši izvērtēt aizvadīto gadu un lūkoties augšup, meklējot sevī garīgo vertikāli. Es aicinu šobrīd domāt arī par nākamību – laiku, kad pasaule būs uzveikusi Covid-19, laiku, kad būs pienācis īstais brīdis tapt nacionālajai mūzikas katedrālei – akustiskajai koncertzālei Rīgā.

Brēka pret koncertzāli

Rīgas koncertzāles projekta īstenošanas centieni jau ieilguši 33 gadus. Nesekmīgās pieredzes tuneļa galā reāla gaisma iespīdēja šī gada 16. jūnijā, kad tika apstiprināts Latvijas Republikas Ministru kabineta rīkojums Par nacionālās koncertzāles projekta īstenošanu, paredzot attīstīt koncertzāles projektu VAS Valsts nekustamie īpašumi piederošā teritorijā Rīgā, Elizabetes ielā 2, bijušās Latvijas PSR Komunistiskās partijas Centrālās komitejas ēkas vietā. To entuziastiski uztvēra un atbalstīja visi mūziķi un arī citu jomu speciālisti, pat tie, kas iepriekš kaismīgi aizstāvēja absurdo ideju par koncertzāles būvēšanu Daugavā.

Koncertzāli – ar komunistu metodēm?

Vispirms vajadzētu definēt, kādai pēc būtības jābūt akustiskajai koncertzālei, tad domāt par tai piemērotāko vietu, nevis otrādi – intervijā Romānam Meļņikam pauž arhitekts Pēteris Bajārs.

Ducis ideju nacionālajai koncertzālei

Lai rastu jaunu skatījumu attiecībā uz Elizabetes ielas 2. namu, kur, iespējams, atradīsies nacionālā koncertzāle, Baltijas Arhitektūras skolu forums/plenērs izvērtēja 12 šīs vietas attīstības vīzijas, ņemot par pamatu trīs scenārijus: rekonstruēt esošo ēku, pārbūvēt to, izmantojot jaunus apjomus, vai nojaukt veco un celt jaunu.

Baltijas arhitektūras skolas interneta tiešraidē prezentēs vīzijas koncertzāles izvietojumam Elizabetes ielā

Piektdien, 6. novembrī, ar tiešsaistes prezentācijām un diskusiju noslēgsies Baltijas arhitektūras skolu un profesūras akadēmiskais forums - plenērs. Tā ietvaros tiks prezentētas un, piesaistot neatkarīgus ekspertus, analizētas vīzijas Nacionālās akustiskās koncertzāles izvietojuma telpisko iespēju pārbaudei Elizabetes ielas 2, Rīgā areālā. Foruma – plenēra tiešraide būs skatāma Kultūras ministrijas profilā sociālajā vietnē Facebook, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Baltijas arhitektūras skolu plenērā pārbaudīs telpiskās iespējas Nacionālās akustiskās koncertzāles izvietojumam

6. novembrī ar publiskām prezentācijām un diskusiju noslēgsies Baltijas arhitektūras skolu studentu un profesūras forums-plenērs. Tajā tiks pārbaudītas Nacionālās akustiskās koncertzāles potenciālās novietnes telpiskās iespējas Elizabetes ielas 2 areālā, informēja Kultūras ministrija Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide