Jaunie noteikumi paredz, ka cilvēkiem, kas sodīti par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē un kuriem pirmstermiņa veselības pārbaudē nekonstatē alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu pārmērīgu, kaitējošu lietošanu vai atkarību, pirms šofera tiesību atgūšanas obligāti būs jāapmeklē speciālas nodarbības, kas vērstas uz personas uzvedības korekciju.
Plānots, ka viens nodarbību kurss ilgs 16 apmācības stundas, un to vadīs viens speciālists. Savukārt optimālais grupas dalībnieku skaits būs līdz astoņām personām, kā arī nodarbību laikā paredzēts praktiskais darbs.
Nodarbības notiks par maksu, kuras apmēru noteiks pakalpojuma sniedzējs. SM norāda, ka arī šobrīd lielākā daļa ar vadīšanas tiesību iegūšanas vai atgūšanas procedūrām noteiktās maksas nosaka šo pakalpojumu sniedzēji paši un tās nav noteiktas Ministru kabineta līmenī, piemēram, apmācības maksas autoskolās, veselības pārbaužu maksas un tamlīdzīgi.
Vienlaikus noteikumi paredz, ka par dalību programmā būs jāmaksā pašiem dalībniekiem. Piedaloties ceļu satiksmē alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē vai reibumā, šoferis apliecina, ka viņam nav pietiekamas prasmes vadīt savu rīcību saistībā ar alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu lietošanu un tai sekojošu transportlīdzekļa vadīšanu, tādēļ šīs prasmes būtu apgūstamas par viņa personīgajiem līdzekļiem.
Tāpat SM skaidro, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē vai reibumā ir pārkāpums ar augstu sabiedrisko bīstamību. Šāds pārkāpums apdraud ne tikai pašu vadītāju, bet arī citu cilvēku veselību un dzīvību, tāpēc arī valsts reakcijai uz šādu pārkāpumu nevajadzētu aprobežoties tikai ar šāda pārkāpēja sodīšanu, it īpaši, ja šāds transportlīdzekļa vadītājs pēc pārkāpuma vēlas atgriezties ceļu satiksmē un atjaunot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Uzvedības korekcijas programmai jābūt vērstai uz to, ka tiek mainīta cilvēka domāšana un izpratne, apzinoties savas rīcības motīvus un sekas.