Epidemiologs stāstīja, ka slimības izplatību var vērtēt pēc dažādiem rādītājiem, piemēram, pēc pozitīvo testu īpatsvara no kopējā skaita. Ja Covid-19 pozitīvi ir vairāk nekā 3% veikto testu, šis rādītājs esot vērtējams kā kritisks, jo liecina, ka slimība sabiedrībā izplatās nekontrolēti.
Latvijā šis rādītājs ir ap 0,3%, tikmēr desmit Eiropas Savienības valstīs tas jau pārsniedz minētos 3%.
Covid-19 izplatība būtiski palielinās arī Latvijas kaimiņvalstīs. Perevoščikovs vērtēja, ka Lietuvā pozitīvi ir tas, ka lielākā daļa Covid-19 gadījumu ir izsekoti un arī pozitīvo testu īpatsvars ir zem 1% no kopskaita.
Runājot par vakcīnu pret Covid-19, eksperts nebija ļoti optimistisks, pieļaujot, ka drošāk to gaidīt ir nākamā gada rudenī un arī tad vispirms to saņems riska grupas un tās valstis, kas jau pieteikušās.
Latvijā salīdzinoši daudz Covid-19 gadījumu ir ievesti, turklāt no valstīm, kurp Latvijas valsts iestādes braukt nerekomendē.
Bez simptomiem esot tikai viens no desmit Latvijā konstatētajiem Covid-19 gadījumiem. Pašlaik smago Covid-19 gadījumu ir proporcionāli mazāk nekā pavasarī, jo ar Covid-19 vairāk sākuši slimot gados jauni cilvēki, kuri slimību pārslimo vieglāk.