Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs

FOTO: Decembra tumšajās stundās LU Botāniskais dārzs pārvērtīsies Ziemas gaismas dārzā

Sākot ar 12. decembri LU Botāniskajā dārzā – Kandavas ielā 2, ir atvērta pastaigu taka Ziemas gaismas dārzs. Krāsaina pastaiga maģiskā pasakā Ziemas Gaismas dārzs ir distancēta pastaiga, kurā Latvijas labākie gaismu mākslinieki pārvērtuši pasauli sev apkārt, portālu Diena.lv informēja pasākuma rīkotāji.

Kopā pastaigā iespējams apskatīt 20 gaismas instalācijas, kuras veidojuši labākie Latvijas gaismotāji, kas pieredzi guvuši teātros, pasākumu nozarē, kino un multimediālos projektos. ''Šis laiks gaismu profesionāļiem Latvijā nav viegls – kopš marta viņu darbs ir ierobežots, taču ikvienam māksliniekam ir nepieciešama jaunrade – distancētā pastaigu taka dod iespēju gaismu māksliniekiem kaut attālināti, bet satikt savu skatītāju'', par pastaigu taku stāsta Mārcis Gulbis, projekta autors.

Gaismas instalācijas gaismas pastaigā veidojis Kārlis Kaupužs, Kaspars Hercmanis, Jūlija Bondarenko, Andrejs Dubkovs, Jānis Pētersons, Vilnis Valle, Kārlis Ozoliņš, Oskars Timbars, Those Guys Lighting, Kristaps Bunga, Harijs Zālītis, Patriks Piternieks, Kalvis Kampenuss, Rihards Popovs un citi Latvijas gaismu mākslinieki.

Pēc pastaigu takas apmeklējuma, apmeklētājiem ir iespējams nobalsot par kādu no gaismas instalācijām - 9% no katras biļetes ieņēmumiem tiks novirzīti tās gaismas instalācijas autoram (vai viņa izvēlētam labdarības projektam), par kuru apmeklētājs nobalsos.

Pastaigu taka Ziemas gaismas dārzs ir apskatāma LU Botāniskajā dārzā jau otro reizi gan decembrī, gan janvārī. Lai nodrošinātu epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanu un garantētu 100% drošību takas apmeklētājiem, takas rīkotāji ir noteikuši 10 metru distancēšanās pienākumu katrai mājsaimniecībai, kas apmeklēs Ziemas Gaismas dārzu.

Lai izvairītos no jebkādas iespējamas papildu pulcešanās, ieejas biļetes uz pastaigu taku tiek tirgotas ar individualizētu ieejas laiku katrai mājsaimniecībai atsevišķi un tikai iepriekšpārdošanā.

Pastaigu takas ieejas biļešu cena ir no 6 līdz 10 eiro katrai personai un tās ir pieejamas Biļešu Paradīzes tirdzniecības sistēmā www.bilesuparadize.lv no 11. decembra. Pastaigas apmeklējums bērniem līdz 7 gadu vecumam un invalīdiem (uzrādot apliecību) - bez maksas. Pastaigas laikā LU Botāniskā dārza abonementi un ielūgumi nav derīgi, pastaigu taka var tikt ierobežota un/vai slēgta nelabvēlīgu laika apstākļu vai tehnisku iemeslu dēļ. LU Botāniskajā dārzā ievest mājdzīvniekus nav atļauts.

Pastaigas biļetes tiek pārdotas tā, lai nodrošinātu distancēšanos mājsaimniecībām. Apmeklētājiem uz pastaigu taku jāierodas uz biļetes norādītajā laikā, pastaiga tiek organizēta, ievērojot vienvirziena kustību, pastaigas apmeklētāji apņemas ievērot epidemioloģiskos drošības noteikumus un slimības simptomu gadījumā pastaigu neapmeklēt.

Top komentāri

aelita
a
Bijām apskatīt - ļoti skaisti! Iesim vēl, ja uzsnigs!
Euro
E
Dārgi
Pulkstens
P
Kāds darba laiks?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas