Garkalnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntars Kniksts (LRA) aģentūrai LETA atzina, ka padziļināti ar revīzijas rezultātiem iepazinies nav un patlaban zina tik daudz, cik izskanējis medijos.
"Ja runājam uz medijos dzirdamajiem "lielajiem pārmetumiem", man tie vairāk šķiet kā šovs. Nevienā pašvaldībā nemēdz būt tā, ka nav nepareizu lietu un ir pat labi, ka VK norāda, kur vajadzētu piestrādāt," sacīja Kniksts.
Viņš pauda pārliecību, ka, ja VK tiešām ir atklājusi kādus pārkāpumus, tad tiks iesaistītas attiecīgās tiesībsargājošās institūcijas, kas to izvērtēs.
Taujāts par to, vai dome tiešām tērējot vairāk naudas nekā budžetā apstiprināts, Kniksts sacīja, ka šādam pārmetumam piekrist nevar, jo pašvaldības finansisti uzskatot, ka VK aprēķini ir grāmatvedības interpretācija.
"Cik noprotu, VK tendenciozi pētījusi vienas pozīcijas, bet citas, neskaidru iemeslu dēļ, nav ņēmusi vērā," sprieda deputāts.
Tāpat viņš atzina, ka dome tiešām regulāri sniedz finansiālu atbalstu augsta līmeņa sportistiem, taču visi lēmumi tiek apstiprināti komitejās un domes sēdēs.
Vienlaikus Kniksts pauda neizpratni, kāpēc VK izstrādātie ieteikumi īsti nesaskan ar pārmetumiem. "Tas neiepriecina, jo viņiem būtu jāreaģē uz faktiem," teica domnieks.
Arī deputāts Gunārs Bērtulsons (LRA) pauda viedokli, ka situācija pašvaldībā nebūt neesot tik kritiska kā iezīmē VK.
"Es pirms tam astoņus gadus strādāju opozīcijā un sekoju visam līdzi - nu nenotiek viss tā. Protams, ir lietas, ko varētu darīt citādāk un labāk, bet pašvaldībās pēc būtības iziet visus procesus ir grūtāk nekā, piemēram, privātajam sektoram," uzskata Bērtulsons.
Viņš arī uzskata, ka patiesībai neatbilst apgalvojums, ka dome tērē vairāk naudas nekā tai ir. "Visi lēmumi tiek pieņemti sēdēs un nav jau tā, ka neviens deputāts te neko nesaprot, tam man negribas ticēt," teica domnieks.
Vienlaikus viņš sacīja, ka jau tuvākajā laikā dosies uz domi padziļināti iepazīties ar VK atzinumu, jo vēlas izprast - kādus tieši darbus dome nav izdarījusi, un, ko ir pārkāpusi.
Tikmēr pretējās domās ir domes opozīcija, kura uzskata, ka pēc šādiem VK secinājumiem novada domes priekšsēdētājam būtu jāatkāpjas no amata.
Deputāte Inese Andersone (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA sacīja, ka pašvaldības darbam sekojusi līdzi jau pirms vēlēšanām un jau toreiz skaidri bija redzams, ka iepirkumos uzvar "vieni un tie paši pretendenti" un, ka projekti tiek īstenoti ar nepamatotiem sadārdzinājumiem.
"Es tiešām neuzticos domes vadībai, tādēļ rosināšu parakstu vākšanu, lai izteiktu domes vadītājam neuzticību," sacīja Andersone.
Viņa arī atzina, ka, lai gan padziļināti VK revīziju vēl nav izlasījusi, jau tuvākajā laikā cer tikties gan ar Valsts kontroles, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem, lai pārrunātu tālāko rīcību.
Kolēģes aicinājumam - parakstīties par neuzticības izteikšanu mēram - ir gatava atsaukties arī deputāte Terēza Luksa-Sigate (Reģionu alianse).
"Mūsu kolēģi patlaban iepazīstas ar VK ziņojumu, bet jau tagad ir redzams, ka tur saskatāmi domes veiktie pārkāpumi. Uzskatu, ka pēc šādiem paziņojumiem domes vadītājam pašam būtu jāatkāpjas, jo neuzticība gan no deputātiem, gan iedzīvotājiem ir milzīga," sacīja domniece.
Kopumā Garkalnes novada domē strādā 15 deputāti. Koalīciju veido 10 deputāti no Latvijas Zemnieku savienības, "Saskaņas" un Latvijas Reģionu apvienības, savukārt opozīciju - pieci domnieki no "Reģionu alianses" un Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.
Kā uzsver VK, revīzijā konstatētie fakti, kā arī pašvaldības pārstāvju rīcība un attieksme pret tiem ļaujot secināt, ka Garkalnes novada vadība savā darbībā nav ievērojusi labas pārvaldības principus - atklātību, vienlīdzību un tiesisko paļāvību, kā arī vairākos gadījumos pieļāvusi likuma normu pārkāpumus, par kuriem VK jau vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).
pašvaldības=izšķērdība un korupcija