Tomēr iemesls, kāpēc bērns atstāts, nebija minēts. Šogad 18. janvāra pēcpusdienā glābējsilītē nokļuvis jau 25. mazulis. Puisītis arī šoreiz ielikts BKUS glābējsilītē, kur nonāk lielākā daļa atstāto zīdaiņu. Patlaban visā Latvijā ir septiņas glābējsilītes un tiek veidota astotā - Jelgavā.
Par to, ka projekts Latvijā ir attaisnojies, šķiet, nešaubās neviens. Gandrīz piecos gados BKUS glābējsilītē nonākuši 19 mazuļi, Daugavpilī - trīs, Liepājā - divi, bet Rēzeknē - viens. Savukārt Valmierā, Ventspilī un Madonā glābējsilītes vienmēr bijušas tukšas.
Bērnu slimnīcas ārsti, atklājot pirmo glābējsilīti Rīgā, novēlēja, lai tā vienmēr paliek tukša, tomēr novēlējums nav piepildījies. BKUS pārstāve Romēna Namniece Dienai norādīja, ka jau XX gadsimta sākumā Bērnu slimnīcas teritorijā bijusi vieta, kur atstāt bērnu, gluži kā senākos laikos pie baznīcas vai patversmes. 2009. gadā, kad Bērnu slimnīcas teritorijā tika atklāta pirmā glābējsilīte Latvijā, mediķi to uztvēra ar dalītām jūtām, tomēr, realizējot šo projektu, ir izdevies izglābt 25 bērnus un sniegta iespēja viņiem augt mīlošās ģimenēs.
Arī Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš (Zaļo un zemnieku savienība) Dienai norādīja, ka projekts nemaz nevar neattaisnoties - arī ja glābējsilītes būtu bijušas tukšas, visi būtu priecīgi. Savukārt projekta vadītāji par būtisku argumentu uzskata to, ka samazinājies atkritumos un citur atrasto mirušo zīdaiņu skaits. Ja pirms projekta uzsākšanas 2006. gadā bija atrasti 11 miruši bērni, tad kopš 2009. gada, kad tika izveidota pirmā glābējsilīte, tādi bijuši septiņi, atzīmēja projekta Baby Box vadītāja Laura Zvirbule.
Visu Annas Bērziņas rakstu lasiet ceturtdienas, 5. jūnija, laikrakstā Diena!