"Tajos jautājumos, kas īpaši rūp mums, Lietuvai un [pārējām] Baltijas valstīm, un jaunajām dalībvalstīm, - par sociālajiem pabalstiem - mēs faktiski tuvojamies tam, lai vienotos. Ņemti vērā daudzi mūsu pamatotie lūgumi - lai mūsu cilvēki netiktu diskriminēti, lai pabalstu ierobežojumi būtu īslaicīgi un tiktu attiecināti tikai uz jaunatbraucējiem," teikts viņas intervijā, ko izplatījis prezidentes preses dienests.
Kā uzskata Grībauskaite, arī vienošanās par Londonas pieprasītajām ES reformām "ir ļoti tuvu un tiks panākta tuvākajā laikā", bet iespējams, ka piektdien tas vēl nenotiks.
Pēc Lietuvas prezidentes teiktā, aktīvi tiek mēģināts panākt, lai nevienai valstij, tostarp Lielbritānijai, netiktu dotas veto tiesības eirozonai svarīgu jautājumu risināšanā.
ES samitā apspriestais jautājumu loks rūp arī Lielbritānijas lietuviešiem, īpaši ņemot vērā, ka sākotnējais Londonas projekts paredz indeksēt pabalstus tiem emigrantu bērniem, kas nedzīvo kopā ar vecākiem Lielbritānijā, atkarībā no dzīves līmeņa attiecīgajā valstī, kas nozīmē, ka lietuviešu bērni saņemtu mazākus pabalstus nekā britu vai citu turīgāku ES valstu pilsoņu bērni.