Kā aģentūra LETA uzzināja portālā, naktī uz 19.novembri hakeri izdzēsuši visus kompromat.lv arhīvā esošos rakstus. Svētdien pa dienu portāla darbu izdevies atjaunot, taču naktī uz šodienu sekojis vēl viens uzbrukums, kas esot vainagojies ar panākumiem.
Šodien portāla veidotāji ar iesniegumu vērsīsies Valsts policijā.
Portāls raksta, ka neesot gan tiesīgi vainot šajā uzbrukumā Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (SC). Domājams, ka to esot izdarījuši citi cilvēki, vienlaikus tomēr brīdinot, ka turpinās atspoguļot Ušakova saraksti ar kādreizējo Krievijas vēstniecības padomnieku Aleksandru Hapilovu.
Jau ziņots, ka Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļā ir saņemts un tiek izvērtēts portāla kompromat.lv iesniegums par iespējamām Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) nelikumīgām darbībām, sūtot dažādu informāciju kādreizējam Krievijas vēstniecības padomniekam Aleksandram Hapilovam.
Jau ziņots, ka portāls kompromat.lv vērsās Ģenerālprokuratūrā, lai tiktu izvērtēts, vai šī sarakste neliecina par Ušakova nelikumīgu darbību. Kopumā portāla rīcībā nonācis "tūkstošiem e-pastu", un tajos esot arī informācija par Saskaņas centra reklāmas kampaņām un par to, kurš un par kādiem līdzekļiem tās rīkojis, kā arī cita informācija.
Vēstules Hapilovam tika sūtītas 2008.gadā, un tajā laikā Ušakovs bijis Saeimas deputāts. Savukārt Hapilovs strādājis par Krievijas vēstniecības padomnieku, taču 2009.gadā viņš pametis darbu Latvijā, liecina aģentūras LETA arhīvs.
Toreiz Krievijas vēstniecība noraidīja informāciju, ka Hapilovs būtu izraidīts no Latvijas, bet TV3 raidījums Nekā personīga ziņoja, ka viņš Gruzijā esot "persona non grata" un pret viņu sākta kriminālvajāšana un ierosināta krimināllieta par 2004.gadā rīkoto atentātu pret Gruzijas prezidentu Mihailu Saakašvili.
Vienā no vēstulēm, ko Ušakovs sūtījis Hapilovam, tika skaidroti grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kuros bija plānots noteikt, ka gadījumā, ja bukletos, izkārtnēs un uzrakstos, kas tiek izplatīti publiskajās vietās un paredzēti sabiedrības informēšanai, teksts tiks tulkots svešvalodā, bet normatīvie akti paredz, ka tam jābūt tikai valsts valodā, atbildīgā personā var saņemt sodu 20 līdz 100 latu apmērā. Vēstulē uzsvērts, ka grozījumu būtība ir tāda, ka sodi tiks piemēroti ne tikai gadījumā, ja teksts nav pieejams valsts valodā, bet arī par to, kas tas būs svešvalodā jeb krievu valodā.
Tāpat Ušakovs sūtījis informāciju par jauniešu organizācijas Mums pa ceļam īstenotajiem projektiem un plānoto konferenci "Krievu pasaule jaunajiem - veiksmīgu ideju tirgus". Aprakstā par šo jauniešu organizāciju tiek uzsvērts, ka tā saņem finansējumu tikai no Latvijas uzņēmējiem, savukārt nekāds atbalsts no valdības vai ārzemēm netiek saņemts. Citā vēstulē ir informācija par šīs pašas organizācijas konferenci, kuras mērķis ir "Eiropas dažādās valstīs dzīvojošo jauno tautiešu saliedētība", un viena no šīs konferences tēmām bija "Uzvaras dienas svinības dažādās Eiropas valstīs".