Jaunākās paaudzes izglītošanā tikai daļa vecāku sniedz saviem bērniem vajadzīgās zināšanas seksuālās un reproduktīvās veselības jomā, bet skolās veselības mācība ir ietverta dažādos priekšmetos un fragmentāri. Sekas šādai pieejai ir gan nevēlamas grūtniecības, gan agrīnu abortu skaita palielināšanās, gan seksuāli transmisīvo slimību un HIV/AIDS izplatība. Patlaban ir apkopoti dažādi dati, taču praktisku soļu ir maz un tie ir gausi. Viens no tiem ir Veselības ministrijas izveidotā darba grupa, kas solās strādāt pie vadlīnijām šajā jomā.
Skarbā statistika
Ieilgusī bezdarbība dzimumaudzināšanā radījusi sekas, par ko liecina statistika: 2021. gadā 443 bērni piedzima meitenēm vecumā no desmit līdz 19 gadiem (četras jaunās māmiņas nebija pat 14 gadu vecas). Tāpat tika veikts 31 aborts 15 līdz 17 gadu vecām meitenēm, seši – vēl jaunākām meitenēm. Arī Valsts policijas (VP) dati runā paši par sevi: 2021. gadā 30 bērni cieta no seksuālas vardarbības, 2022. gadā to skaits dubultojies, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē situāciju ieskicēja Leila Rasima (Progresīvie).
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 15. februāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00