Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +18 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 3. augusts
Augusts

Izglītības un zinātnes ministrija

Uz skolu jebkurā gadījumā

Viedokļi par to, vai līdz rudenim izdosies sasniegt 80% pedagogu vakcinācijas aptveri, kas varētu būt priekšnoteikums, lai varētu atsākt mācības klātienē, ir atšķirīgi. Pašlaik vakcinēti ir 54% pedagogu – 42% pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošo, 57% vispārējās izglītības iestāžu skolotāju un 74% augstskolu mācībspēku.

Par IZM parlamentāro sekretāru kļuvis Riekstiņš

Pirmdien Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāra pienākumus sāk pildīt 13.Saeimas deputāts, Jaunās konservatīvās partijas frakcijas priekšsēdētāja biedrs un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Puse skolotāju nesteidz potēties

Satraucoši zemi ir pedagogu potēšanās rādītāji: tie nepārsniedz pusi no visiem nozarē strādājošajiem. Tiesa, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcībā nav datu, cik ir Covid-19 izslimojušo. Pieplusējot šo skaitu, aina izskatītos nedaudz labāka. Taču diez vai tik optimistiska, lai ar pārliecību 1. septembrī atvērtu izglītības iestādes.

Meklē pieeju pedagogu piesaistei

Izglītības tematiskajā grupā, kurā ietilpst pedagoģijas un izglītības zinātnes programmas, 2020. gadā tika uzņemti vairāk nekā 1700 studējošo, bet beidza 1240. Pirms divdesmit gadiem šie skaitļi attiecīgi bija 5090 un 3896. Salīdzinot ar pārējām studiju programmu grupām, šajā ir vismazākais atbirums: absolvē 84,6%, kamēr vidējais rādītājs ir 60,4%. Lielākā daļa – 70% – šajā jomā mācās par maksu, dodot priekšroku nepilna laika studijām, apvienojot mācības ar darbu nozarē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide