Infektologa vērtējumā, diemžēl ir skaidrs, ka saslimstība ar Covid-19 Latvijā pieaugs, jautājums esot tikai par "viļņa lielumu", kuru nevarot prognozēt. Attiecīgi valsts uzdevums esot nodrošināt, lai plaša saslimstība nenotiek vienlaicīgi, piemēram, mazinot lielākos infekcijas izplatīšanās riskus, kas vērojami slēgtās un slikti vēdinātās telpās.
Dumpis atkārtoti uzsvēra, ka Latvijas lielākā problēma cīņā pret Covid-19 ir zemā vakcinācijas aptvere. Tiek, kas nav vakcinēti, ar lielu varbūtību šajā ziemas sezonā Covid-19 pārslimos, prognozēja eksperts.
Speciālists atzina, ka Covid-19 delta variants atšķirībā no iepriekšējiem sasniedz arī vakcinētos, taču viņi jebkurā gadījumā ir būtiski labāk pasargāti no smagas slimības gaitas, nonākšanas slimnīcās un nāves.
Dumpis atzīmēja, ka Covid-19 riska grupas nav mainījušās un joprojām tie ir seniori, hroniski slimie iedzīvotāji, cilvēki ar paaugstinātu asinsspiedienu un svaru u.tml. Viņu satrauc arī aktīvāka Covid-19 izplatība jauniešu vidē - gan tādēļ, ka daļai bērnu slimība norit gana smagi, gan tāpēc, ka viņi tālāk infekciju var aiznest pie riska grupu iedzīvotājiem.
Eksperts neparedz, ka bērnu vakcinācija pret Covid-19 būs obligāta, turklāt šajā jomā vēl tiekot gaidīt dažādu pētījumu rezultāti, piemēram, vai bērniem varētu potēt mazākas vakcīnu devas, vai būs kādas jaunas uz bērniem orientētas vakcīnas.
Tomēr kopumā, pēc Dumpja vārdiem, bērnu vakcinēšana nav tas, uz ko pašlaik vajadzētu koncentrēties, jo galvenais joprojām ir sasniegt augstāku vakcinācijas aptveri pieaugušo vidū, kuriem slimība ir bīstamāka.
Iknedēļas testēšanu skolās Dumpis atbalsta - lai arī varbūt tā varētu notikt vēl biežāk, tomēr būšot labi arī reizi nedēļā, turklāt tā sniegs plašāku ieskatu par Covid-19 izplatību bērnu ģimenēs, tātad sabiedrībā kopumā.
Taujāts, kas viņu izbrīna atsevišķu grupu virzītajā pretvakcinācijas kampaņā, Dumpis izteicās, ka viņu pārsteidz teju viss, bet absurda kalngals esot redzēt vakcinētus tautas priekšstāvjus, kas arī organizē pretvakcinēšanās kustību.