Atea grupas direktors Pīters Trans teica, ka darbinieku skaits Atea Global Services biznesa procesu apkalpošanas centrā Rīga ir pieaudzis no aptuveni 80 līdz 220 patlaban, un 2013.gada gaitā iecerēts pieņemt darbā vēl 150-200 speciālistus. Līdz 2015.gadam Atea Latvija cer radīt 600 papildu darba vietas savā biznesa procesu apkalpošanas centrā, Trans sacīja.
Atea Global Services izpilddirektors Nikolas Albana teica, ka jaunos darbiniekus meklēs arī starp grāmatvedību un administratīvu procesu zinošiem interesentiem, paplašinot Rīgas centra līdzšinējo koncentrēšanos uz IT sistēmu atbalsta pakalpojumiem.
Patlaban Atea speciālisti no Rīgas apkalpo vairākus desmitus tūkstošu datorizētas darba vietas Skandināvijā, sniedzot šo informācijas sistēmu uzraudzības, attālinātas programmatūras apkopes un palīdzības dienesta pakalpojumus, Albana skaidroja.
Vaicāts, vai Atea investīciju apjoms nav uzskatāms par samērā nelielu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols teica, ka uzņēmumos, kas nodarbojas ar pakalpojumu sniegšanu, tiešās investīcijas parasti ir telpu īrē, telekomunikāciju un IT sistēmās, kuru izmaksas ir zemākas, nekā ceļot rūpnieciskas ražotnes.
Atea investīcijas tika piesaistītas ar LIAA palīdzību, un, kā norādīja Atea prezidents un izpilddirektors Klauss Haugesens, tas arī noticis, pateicoties Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) rūpēm par projekta tapšanu.
"Personīgi uzrunāju Atea pārstāvjus un stāstīju par Latvijas priekšrocībām," preses konferencē teica Dombrovskis. Viņš uzsvēra, ka darbavietas Latvijā var radīt ne tikai ražošanā, bet arī specializētu pakalpojumu nozarē. Gan Dombrovskis, gan Ozols norādīja, ka biznesa procesu apkalpošana ir liela industrija visā Eiropā, un, to attīstot, ar konkurētspējīgām algām varēs mazināt darba spēka emigrāciju un pat panākt dažu speciālistu atgriešanos Latvijā.
Algas Atea būšot "virs caurmēra", kā to nosakot jauno investīciju piesaistei izmantotais LIAA izstrādātais Polaris process. Šī investīciju piesaistes un investoru atlases metodoloģija darbojas, lai iegūtu investīcijas astoņās prioritārās nozarēs, tostarp IT un pakalpojumu centru biznesā, skaidrots informatīvā materiālā, kuru LIAA izdalīja preses konferencē.
Vaicāts par valsts un LIAA piedalīšanos nepieciešamā darba spēka sarūpēšanai Atea un līdzīgu investoru projektiem, Ozols teica, ka darbiniekus firmas meklē pašas, taču ir iespējas palīdzēt ar darbinieku apmācību konkrēta uzņēmuma vai nozares vajadzībām.
Atea patlaban strādā vairāk nekā 6 300 darbinieki, no kuriem 3 500 nodarbojas pārsvara ar IT sistēmu atbalstu, izskanēja preses konferencē.
Haugesens teica, ka izvēršanās Latvijā ir daļa no Atea nodoma tuvākajos gados palielināt apgrozījumu par 50% un peļņu par 100%. Atea ir kotēta Oslo biržā, un tās apgrozījums pērn bija 20 miljardi norvēģu kronu (1,89 miljardi latu). Kompānijas peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) 2012.gadā bija 822 miljoni norvēģu kronu (77,76 miljoni latu), teikts Atea finanšu pārskatā. Uzņēmuma pakalpojumu sniegšanas meitasuzņēmums Atea Global Services Latvijā darbojas kopš 2006.gada.