Premjera birojā aģentūru LETA informēja, ka 2017.gada maijā CERN tika nosūtīta vēstule par Latvijas potenciālo vēlmi iestāties CERN. Tagad šis jautājums ir arī formāli Latvijas valdības dienas kārtībā, tostarp jautājums par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu dalībai CERN. Plānots, ka šis jautājums jau tuvākajā laikā būs Ministru kabineta darba kārtībā.
Tikšanās laikā Džanoti apliecināja, ka CERN ir gatavs pilnvērtīgi sadarboties ar Latviju, lai uzņemtu mūsu valsti savās rindās.
Kučinskis pauda gandarījumu, ka notiek sarunas par vairākiem Latvijas uzņēmēju un universitāšu sadarbības projektiem vēl pirms Latvijas pievienošanās CERN.
"Latvijas uzņēmēju vizīte CERN šī gada 18.janvārī ir devusi stimulu sadarbībai. Sadarbība ar CERN ir labs mācību tramplīns Latvijas aktīvākajiem eksportētājiem, un vadošajiem rūpniecības sektoriem domāt un piedāvāt preces un pakalpojumus augsto tehnoloģiju jomā," stāstīja Kučinskis.
Lai Latvija kļūtu par CERN dalībvalsti, šobrīd norit diplomātiskais darbs ar CERN Padomes dalībvalstīm saistībā ar Latvijas vēlmi pievienoties. Latvijā - Rīgas Tehnikskajā universitātē un Latvijas Universitātē - darbu uzsācis augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs, kura galvenais uzdevums ir attīstīt augstas enerģijas fizikas zinātnes disciplīnu Latvijā. Tāpat Latvijai ar CERN veidojas vairāki veiksmīgi un abpusēji izdevīgi sadarbības projekti, kurus Latvijas valdība atbalsta un vēlas paplašināt.
Ministru prezidenta tikšanās ar CERN ģenerāldirektori notika Pasaules ekonomikas foruma Davosā ietvaros.
Māri