I.Ķuzis norādīja, ka policija rīkojusies atbilstoši likumam, nepieļaujot fizisku kontaktu starp abu pasākumu dalībniekiem:
"Valsts policija tikās ar abu pušu pieteicējiem. Tika detalizēti izrunāta norises kārtība. Abas puses pilnībā zināja kas notiksies otrā pusē. Mēs neesam pirms pasākuma saņēmuši nevienu iesniegumu, par to ka kāda no pusēm būtu neapmierināta par to kas notiks otrā pusē. Norises iespējamā vietas maiņa var notikt tikai tad, ja pieteicējs uzskatā un griežas pie mums vai Rīgas domē, ka nepiekrīt. Arī uz šo brīdi neesam saņēmuši nevienu iesniegumu par to ka pasākuma organizatoriem būtu bijušas kādas problēmas ar mūzikas atskaņošanu. (..) Ja tādu saņemsim – tas būs par pamatu uzsākt pārbaudi," sacījaI. Ķuzis.
Jau ziņots, ka leģionāru atceres pasākuma un viņu pretinieku piketa laikā pie Brīvības pieminekļa sestdien īslaicīgi aizturēti pieci cilvēki un kopumā, policijas vērtējumā, 16.marta pasākums noritējis nedaudz saspringtākā gaisotnē nekā iepriekšējos gadus.
Jau ziņots, ka pēc 16.marta notikumiem pie Brīvības pieminekļa NA pirmdien plāno lemt par prasību demisionēt iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP), jo policija pieļāvusi, ka pie Brīvības pieminekļa leģionāru atceres gājiena dalībnieku pretējās nometnes pārstāvji - biedrības Apvienība pret nacismu aktīvisti - sagaidīja ar skaļām sirēnām, ausīs griezošu mūziku krievu valodā un ierakstītām uzrunām ar savu skatījumu uz vēsturi.
Vairāki NA politiķi mēģināja nokļūt pie biedrības aktīvistiem aiz barjeras, lai izslēgtu skaļruņus, taču policija viņus apturēja.