Pēc Latvijas Bērnu fonda datiem, pērn kopumā rehabilitāciju saņēma 1939 vardarbībā cietuši bērni. No tiem bērniem, kuri palīdzību saņēmuši institūcijās, 8% bija cietuši no seksuālas vardarbības. Lai gan šis skaits kādam var nešķist liels, speciālisti norāda, ka par seksuālo vardarbību ir ļoti smagi runāt, tāpēc šie gadījumi var tikt noklusēti. VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja Dienai atzīmēja, ka smaga šī tēma ir gan vardarbības upuriem, gan cilvēkiem, kuriem par vardarbību ir aizdomas. Līdz ar to nepieciešams sabiedrību iedrošināt. Tāds arī ir akcijas mērķis.
Pērn akcijas laikā atbildēts uz 3098 zvaniem un sniegtas 710 psiholoģiskās konsultācijas, bet 149 reizes sniegtas psiholoģiskas konsultācijas tieši vardarbības gadījumos. No tiem 91 reizi sniegta palīdzība un atbalsts emocionālas vardarbības gadījumos, 19 reizes - seksuālas, bet 26 reizes - fiziskas vardarbības gadījumos. Vēja gan norādīja, ka papildus psiholoģiskajam atbalstam inspekcija ir tiesīga informāciju par konkrētajiem gadījumiem nodot tālāk citām institūcijām. Piemēram, pērn septiņu zvanītāju sniegtā informācija par vardarbību ģimenē vai skolā nodota bērnu tiesību aizsardzības inspektoriem, sociālajam dienestam vai bāriņtiesai.
Telefonakcija turpināsies līdz 1. jūnijam, kā arī pāris nedēļu rudenī, tomēr uzticības tālrunis 116111 bērniem un citām personām ir pieejams katru dienu.
Plašāk lasiet Annas Bērziņas rakstā Runāt par tabu tēmu - seksuālo vardarbību otrdienas, 27.maija, laikraksta Diena 7.lpp.!