"Esam saņēmuši šādus signālus, un ne vien esam saņēmuši, bet zinām, ka tā tas būs. Jau pie pagājušās minimālās algas paaugstināšanas bija uzņēmēji, kas optimizēja savus izdevumus šādā veidā - pārcēla darbiniekus uz nepilnām slodzēm jeb pārslēdza uz uzņēmuma līgumiem. Shēmas ir dažādas," teica Krīgers.
Viņš neizteica prognozi, cik daudz strādājošo minimālās algas paaugstināšana ies secen. Krīgers teica, ka runa ir par mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.
Uz jautājumu, vai valdības lēmumam par minimālās algas lēmumu ir jēga un vai tas sasniegs mērķi, viņš norādīja uz strādājošajiem valsts uzņēmumos un iestādēs.
"Ja strādājošais ir arodbiedrības biedrs, viņam ir jāvēršas pie savas arodbiedrības. Bet var gadīties, ka strādājošie mazos un vidējos uzņēmumos nav arodbiedrības biedri, viņiem ir jāvēršas Valsts darba inspekcijā," sacīja Krīgers.
Minimālā alga Latvijā šobrīd ir 320 eiro mēnesī. Jaunā valdība nākamgad apņēmusies minimālo algu palielināt par 40 eiro, savukārt 2016.gadā - ieviest progresīvu neapliekamo minimumu.
Pēc 10.novembrī pieņemtā lēmuma Finanšu ministrija paziņoja, ka no nākamā gada 1. janvāra tiek palielināta minimālā alga no esošajiem 320 eiro līdz 360 eiro mēnesī, tādējādi risinot valdības deklarācijā noteikto mērķi mazināt ienākumu nevienlīdzību Latvijā.