Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +11 °C
Apmācies
Piektdiena, 24. marts
Kazimirs, Izidors

Algas

Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaugusi par 7,5%

Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija 1373 eiro, kas ir par 7,5% jeb 95 eiro vairāk nekā 2021.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Algas aug, bet ne visiem

Iespaidīgā cenu kāpuma kompensēšanai algas pielikumu šajā gadā saņēmuši 16% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, bet 3% drīzumā gatavojas ar darba devēju runāt par algas paaugstināšanu. Tas secināts bankas Citadele sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat šovasar veiktajā aptaujā.

NBS karavīriem paaugstinās atalgojumu

Šodien valdība lēma, ka sākot no jūlija Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri saņems paaugstinātu atalgojumu, pamatojoties uz pieņemtajām izmaiņām bāzes algām un jaunai koeficientu sistēmai, kas dos ietekmi robežās no 12 līdz 402 eiro mēnesī.

Algas nekāps, kā cerēts

Jaunais pedagogu darba samaksas sadales modelis radījis lielu vilšanos nozarē strādājošajiem, jo Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) noteiktie mērķdotācijas griesti daudziem skolotājiem nozīmē algu iesaldēšanu uz vairākiem gadiem.

Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieauga par 11,8%

Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija 1277 eiro, kas ir par 11,8% jeb 135 eiro vairāk nekā 2020.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Valsts palīdzēs pašvaldībām palielināt algas SAC aprūpētājiem

Turpmākos divus gadus - 2022. un 2023.gadā - valsts sniegs finansiālu atbalstu pašvaldībām pakalpojumu izdevumu segšanai, tādējādi ļaujot palielināt atalgojumu aprūpētājiem, kuriem ir darba tiesiskās attiecības ar pašvaldības dibinātām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām (SAC), vai tādiem ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ir noslēgts līgums ar pašvaldību par minēto pakalpojumu sniegšanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide