2104 uzņēmumi šādas pateicības saņem atkārtoti, bet 470 - pirmo reizi.
"Esmu gandarīta, ka godprātīgo uzņēmēju skaits ik gadu pieaug. Pērn uzņēmumi ar lielo nodokļu maksātāju statusu ir nodrošinājuši vairāk nekā 90% no kopējiem uzņēmējdarbības nodokļu ieņēmumiem. Jaunākie dati atklāj, ka kopējā valsts budžetā iemaksātā summa ir 6,6 miljardi eiro, gadu iepriekš tā bija mazāka - 6,2 miljardi eiro. VID tuvākajā nākotnē paredzējis pozitīvas izmaiņas padziļinātās sadarbības programmā, lai uzņēmēji justu lielāku atdevi no tā, ka godprātīgi maksā nodokļus," norādīja VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.
VID regulāri izvērtē nodokļu saistību izpildi valstī. Veicot šo uzdevumu, ceturto gadu VID izveidojis to uzņēmumu sarakstu, kuru veiktās nodokļu iemaksas budžetā iepriekšējā kalendāra gadā pārsniedza 100 000 eiro. Šajā sarakstā gan nav iekļauti tie uzņēmumi, kuru darba ņēmējiem aprēķinātā vidējā darba samaksa ir mazāka par 70% no vidējās darba samaksas valstī, kuriem par pēdējiem diviem gadiem iesniegtajos gada pārskatos peļņas vai zaudējumu aprēķinā ir uzrādīti zaudējumi (pēc nodokļiem).
Šajā sarakstā nav iekļauti arī tie uzņēmumi, kuriem aktuālais nodokļu parāds ir lielāks par 10 000 eiro, kā arī tie, kuriem VID veiktās riska analīzes rezultātā ir konstatēti būtiski nodokļu nenomaksas riski vai arī būtiski riski akcīzes vai muitas jomā.
VID arī turpmāk ik gadu novērtēs nodokļu saistību izpildi un samaksāto nodokļu apjomu iepriekšējā gadā, lai pateiktos tiem nodokļu maksātājiem, kuri godprātīgi pilda likumos noteiktās nodokļu saistības un veic būtiskus nodokļu maksājumus budžetā.