Tas pagaidām ir lielākais ūdens līmeņa kāpums, kas šonedēļ reģistrēts Latvijas novērojumu stacijās.
Pie Zaķumuižas ūdens līmenis Lielajā Juglā par metru atpaliek no pēdējās augstākās atzīmes, kas fiksēta 2011.gada aprīlī.
Mazajā Juglā pie Stariņiem ūdens līmenis paaugstinājies par 1,3 metriem.
Arī Dubnas upes lejtecē ūdens līmenis cēlies par 1,3 metriem, bet tās pietekā Ošā - par pusotru metru.
Rūjā pie Vilnīšiem un Gaujā pie Siguldas ūdens līmenis kāpis par 1,1 metru. Vairākās citās Vidzemes un Latgales upēs ūdens līmenis paaugstinājies par nepilnu metru.
Ceturtdienas vakarā ledus sastrēguma dēļ ūdens līmenis Ogres upē pilsētas teritorijā īslaicīgi pakāpās līdz 3,5 metriem virs stacijas nulles atzīmes, kas ir nepilnus trīs metrus augstāks līmenis nekā trešdien
Rekordlielajos plūdos 2013.gada 16.aprīlī ūdens līmenis Ogres pilsētā pacēlās vēl par metru augstāk.
Aizvadītajā naktī ūdens līmenis pazeminājās par vairāk nekā metru, un agrā piektdienas rītā tas svārstās ap 2,45 metru atzīmi.
Līdzīgas ūdens līmeņa svārstības novērotas arī pie Ogresgala, kur ceturtdienas vakarā ūdens līmenis īslaicīgi pakāpās līdz augstākajam rādītājam kopš 2014.gada.
Ogres novadā paliek spēkā oranžās pakāpes brīdinājums, jo, atsākoties ledus kustībai, ūdens līmenis atkal var strauji celties.
Kurzemes un Zemgales upēs ūdens līmenis pārsvarā saglabājas zemāks par pagājušās nedēļas maksimumu, bet daudzviet tas turpina strauji celties.
Ciecerē pie Pakuļu HES, ūdens līmenim ceļoties par nepilniem diviem metriem, tas pakāpies augstāk nekā iepriekšējās nedēļās.
Bārtas upē pie Latvijas un Lietuvas robežas ūdens paaugstinājies par nepilniem trim metriem, sasniedzot tādu pašu līmeni, kāds bija 31.janvārī un 8.februārī, taču ūdens turpina kāpt.
Visā Latvijas teritorijā spēkā hidrologu izsludinātais dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs un par zemāko vietu applūšanu, bet Ogres novadā spēkā oranžais brīdinājums saistībā ar plūdu risku Ogres upes lejtecē.