Viņa skaidroja, - ja pašvaldība savā teritorijā ir nolēmusi sniegt atbalstu mājsaimniecībām, kuras uzņēmušas Ukrainas civiliedzīvotājus, tad tas ir pašvaldības lēmums.
Savukārt gadījumā, ja Latvijas mājsaimniecība vairs nespēj segt izdevumus par mājokli, tā var pretendēt uz mājokļa pabalstu vispārējā kārtībā, kad tiek veikts ienākumu un izdevumu par mājokli izvērtējums.
Vienlaikus Celmiņa norādīja -, ja tiks saņemts uzstādījums par nepieciešamību ieviest atbalsta mehānismus Ukrainas bēgļus uzņemošajām mājsaimniecībām, LM sadarbībā ar sociālajiem dienestiem vērtēs situāciju, apsvērumus un sniegs viedokli un priekšlikumus.
Tikmēr esot izskanējis arī aicinājums būt piesardzīgiem ar Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu privātās mājsaimniecībās, jo ir jau bijušas situācijas, kad mājsaimniecības, kas sākotnēji uzņēmušās sniegt atbalstu, ieraugot konkrēto ģimeni, no tās atsakās, atzina Celmiņa. Viņa norādīja, ka, pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sniegtās informācijas, no visām sarakstā iekļautajām privātajām mājsaimniecībām konkrētam izmitināšanas gadījumam piekrīt tikai mazākā daļa.
LETA jau vēstīja, ka 24.februārī Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes.