Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Labklājības ministrija

Raidījums: LM novēloti reaģē uz aicinājumu sargāt pansionātus no Covid-19 izplatības

Oktobrī tikai 1,6 procenti no visiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem bija saistīti ar sociālo aprūpi, novembrī tie bija jau 7,4 procenti no visiem, bet mēnesi vēlāk to īpatsvars dubultojās un bija jau 13,4 procenti. Lai arī decembra vidū premjers izdeva rezolūciju nekavējoties rīkoties, lai ierobežotu Covid-19 izplatību pansionātos, tomēr Latvijas Televīzijas raidījuma de facto izpētītais liecina, ka Labklājības ministrija (LM), kas valstī atbild par sociālās aprūpes pakalpojumu sniegšanu, ar konkrētu rīcību reaģējusi vien trīs nedēļas vēlāk.

Pagaidām risinājumu vēl nav

Līdz septembra beigām Labklājības ministrijai (LM) kopā ar sociālajiem partneriem ir jāizstrādā priekšlikums par minimālo sociālo iemaksu piemērošanas kārtību. LM valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece atzīst, ka pagaidām neskaidrību, kā atrisināt daudzus jautājumus, ir ļoti daudz, un pašlaik labu risinājumu daudzām nestandarta situācijām nav.

LM pašvaldībām piedāvā divus variantus GMI līmeņa celšanai

Labklājības ministrija (LM) pašvaldībām piedāvā divus variantus garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmeņa celšanai, pēc tikšanās ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) atklāja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

LM nākamā gada prioritārajiem pasākumiem papildus nepieciešami vairāk nekā 216 miljoni eiro

Labklājības nozares prioritārajiem pasākumiem 2021.gadā papildus nepieciešami vairāk nekā 216 miljoni eiro, taču atsevišķi pasākumi paredz arī ienākumu kompensāciju, tāpēc kopējā pasākumu ietekme tiek lēsta aptuveni 90 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide