Projektā aicinātas piedalīties arī pašvaldības, uzņēmumi un dažādas organizācijas, kuras vēlas informēt sabiedrību par to, kā viņi ir draudzīgi ģimenēm. Tādējādi plānots veicināt izpratni sabiedrībā par ģimenēm un vecākiem pieejamiem pakalpojumiem, un veicināt ģimenēm draudzīgākas vides veidošanos.
Akcijas laikā Māmiņu kluba krievvalodīgo vecāku apvienība un telekanāla 3+ raidījums Mamin Klub sniegs ieskatu arī problēmās, kuras saskata mazākumtautības ģimenes Latvijā. Savukārt Māmiņu kluba telekanāla TV3 raidījumos un interneta portālos latviešu un krievu valodā paredzēti speciāli video cikli un tiešraides diskusijas par bērniem draudzīgām vietām, lietām un iniciatīvām, akcentējot demogrāfijas problēmas un risinājumus. Tiks organizētas arī ekspertu tiešraides diskusijas, būs iespēja salīdzināt ģimeņu atbalsta pasākumus un politiku visās Baltijas valstīs.
Akcijas Latvija bērniem! nepieciešamību akcentē Vecāku apvienības un Māmiņu kluba veiktā aptauju, kurā no 500 aptaujātajiem vecākiem tikai 2% vecāku atzīst, ka Latvijas vide ir pietiekami draudzīga, lai šeit redzētu saviem bērniem pozitīvu nākotni. 27% atzina, ka klājas grūti, bet 3% neciešamo apstākļu dēļ plāno pamest valsti. Vien 25 % norāda, ka ir vairāk apmierināti, nekā neapmierināti ar dzīves apstākļiem.
Jaunās ģimenes valstij pārmet ilgtermiņa ģimenes politikas plānu trūkumu - 39% uzskata, ka tas ir viens no galvenajiem "bērniem nedraudzīgās" Latvijas iemesliem. 70% pašlaik neizjūt arī pašvaldību atbalstu ģimenēm ar bērniem, 18% gan atzina, ka nav pietiekami interesējušies vai ir vāji informēti par pašvaldību sniegtajām iespējām, bet 12% vērtē pozitīvi pašvaldību veikto darbu ģimeņu stāvokļa uzlabošanā.
Aptauja liecina, ka problemātiskākie trūkumi, lai Latviju sajustu kā saviem bērniem draudzīgu vidi, kur uzaugt ir nedraudzīgā pabalstu sistēma, kas viņuprāt, neveicina ģimenes pieaugumu. 74% vecāku uzskata, ka līdzšinējie pabalsti ir pārāk mazi. Tikai 9% atzina, ka no valsts vai pašvaldības neko negaida un finansiāli bērns ir tikai vecāku atbildība, un 6% nesaskata līdzšinējā pabalstu politikā problēmas.
Tāpat vecāki norādīja, ka būtiski viņu ģimenes labklājību ietekmē bērnudārzu vietu trūkums, jo 42% aptaujāto dēļ bērnudārzu trūkuma nav spējuši atgriezties darba tirgū. Savukārt 38% vecāku neizjūt bērnudārzu problēmu, jo ir tikuši pie savām vietām iestādēs, bet 4% izvēlējušies privātos dārziņus.
67% atzina, ka arī sabiedriskais transports nav draudzīgs ģimenēm ar maziem bērniem. Tikai 13% uzskata, ka tā nav problēma, jo cilvēki ir izpalīdzīgi, palaiž apsēsties, palīdz iekāpt ar ratiem un 3% atzina, ka sabiedriskais transports ir draudzīgs bērniem un māmiņām. Daudzas māmiņas, kam bērni ratiņos, atzinušas, ka nepārvietojas ar sabiedrisko transportu, jo uzskata, ka tas nav iespējams.
Māmiņu kluba aptaujātās māmiņas negatīvi vērtē sabiedrībā, arī jauno vecāku vidū, pastāvošos stereotipus, ka ar mazu bērnu iespējams doties tikai pie daktera, uz parku vai bērnudārzu. 45% aptaujāto uzsver, ka būtu nepieciešams veikt daudz uzlabojumu sabiedriskajās vietās, kuras var apmeklēt māmiņas ar bērniem, piemēram, kino, teātrus, kafejnīcas, restorānus, bibliotēkas, muzejus. Vecāki norāda, ka trūkst dienas un speciālo māmiņu/bērnu seansu koncertos, operās, un arī muzejos un kā vienu no “nedraudzīgajām” kultūras iestādēm ģimenēm ar maziem bērniem min Nacionālo teātri. 57% vecāku gan neatzīst kultūras pieejamību kā problēmu.
58% vecāku neizjūt negatīvu sabiedrības attieksmi, bet 37% uzskata, ka cilvēki tiešām nav draudzīgi un izpalīdzīgi māmiņām ar maziem bērniem, galvenokārt, minot darba devējus. Māmiņas atzina, ka arī bērna ēdināšana ar krūti sabiedriskās vietās vēl joprojām izsauc nesapratnes pilnus skatienus un komentārus. Māmiņu klubs arī pamanījis negatīvu sabiedrības attieksmi pret māmiņu un bērnu saistītām tēmām vadošajos interneta portālos, anonīmajos komentāros. Tāpat 58% vecāki norāda, ka bērnu aprūpei nepieciešamās pamatpreces ir pārāk dārgas, un tikai 20% var atļauties visu bērnam nepieciešamo. Savukārt 9% pārsvarā izvēlas iegādāties lietotas bērnu preces un apģērbu lietotu apģērbu veikalos.