Ja pasākuma dalībniekam pēdējā laikā bijusi kāda saslimšana, trauma un organisms, iespējams, vēl nav pienācīgi atguvies, vēl pirms maratona jākonsultējas ar ārstu par dalību tajā.
Savukārt maratona laikā NMPD mediķi uzsver, ka, skriešanas laikā sajūtot diskomfortu, nekavējoties jāpārtrauc skriešana un jāvēršas pie mediķiem pēc palīdzības. Ja trases malā esoši veselības uzraugi iesaka pārtraukt skriešanu, nav jābūt pārgalvīgiem un, klausot ieteikumam, jādodas malā.
Visas trases garumā vairākās vietās dežūrēs mediķi. Kopumā maratona laikā uz vietas dežurēs sešas NMPD brigādes, medicīnisko palīdzību varēs saņemt arī NMPD mediķu teltī un pirmās palīdzības posteņos. Papildu tam maratona organizatori parūpējušies par skrējēju veselības uzraudzību un trasē dosies brīvprātīgie - topošie ārsti, kuri vēros skrējējus, lai savlaicīgi pamanītu tos, kam, iespējams, nepieciešama atpūta un atveldzēšanās vai mediķu palīdzība.
NMPD mediķi mudina ikvienu skrējēju skriešanas laikā ieklausīties savās sajūtās un laikus iet malā, lai atveldzētos, atpūstos vai vērstos pie mediķiem, sajūtot jebkādu diskomfortu, tostarp nespēku, vājumu, galvas reibšanu, redzes miglošanos, līdzsvara traucējumus, galvassāpes, spiedošu sajūtu krūtīs, elpas trūkumu un citus.