Viņš skaidroja, ka visi šie gadījumi ir saistīti ar krāpnieciskiem zvaniem no ārvalstīm. Šo krāpniecības veidu sauc par vangiri (wangiri), kas radies Japānā. Burtiskā tulkojumā tas nozīmē - viens iezvans. Tas ir krāpšanas veids, kas ir un būs populārs visā pasaulē, jo pret to īsti nevar cīnīties.
Pēc Fīrmaņa teiktā, krāpnieki parasti aktīvi rosās vienā reģionā vai valstī un pēc tam ķeras klāt nākamajai. Kad pagājis laiks un cilvēki aizmirsuši iepriekšējo zvanu vilni, tas tiek atkārtots.
Fīrmanis atklāja, ka šos zvanus veic robots, jo tas īsā laikā spēj piezvanīt lielam skaitam numuru. "Krāpnieki cer uz cilvēku neuzmanību un laipnību, jo, ja tiek atzvanīts uz svešo numuru, tad krāpnieks ir ieguvējs," viņš sacīja.
Kā norādīja Tele2 pārstāvis, neatzvanīt uz nepazīstamiem ārzemju numuriem pašlaik ir vienīgais efektīvais cīņas veids ar vangiri, ko iesaka eksperti visā pasaulē. Turklāt jāņem vērā, ka tie visbiežāk tiek veikti no eksotiskajām valstīm - Latīņamerikas, Āfrikas un Āzijas valstīm.
"Ja cilvēks negaida zvanu no šīm valstīm - tur nav ne draugu, ne radu, ne paziņu - tad nevajadzētu atzvanīt," uzsvēra Fīrmanis.
Viņš piebilda - ja rodas šaubas par zvanītāju, ieteikts nosūtīt SMS jeb īsziņu uz numuru, no kura zvanīts, pajautājot, kas zvana. Vēl ir iespēja numuru pārbaudīt Google, jo parasti no šādiem numuriem cieš daudzi cilvēki un par tiem jau var būt atrodama informācija internetā un sociālajos tīklos.
Ja ir aizdomas par šādiem krāpniecības mēģinājumiem, klienti aicināti nekavējoties informēt mobilo sakaru operatoru, jo tad var bloķēt izejošos zvanus uz krāpniecisko numuru diapazonu.