Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +1 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 10. decembris
Judīte, Guna

Mobilie sakari

Tele2 šogad sasniedz desmitgades labākos rādītājus

Vadošā mobilo sakaru operatora Tele2 apgrozījuma un peļņas rādītāji salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu turpina augt. Šī gada deviņos mēnešos apgrozījums kāpis par 4,5% un sasniedzis 96,7 milj. eiro, bet peļņa palielinājusies gandrīz par 10% un ir 37,5 milj. eiro. Tas ir labākais deviņu mēnešu rādītājs pēdējo 10 gadu laikā. Savukārt Tele2 pakalpojumu lietotāju skaits, salīdzinot ar gada sākumu, palielinājies par apmēram 12 tūkstošiem.

Skaisto numuru tirdzniecība

Ik pa laikam publiski izskan neizpratne no dažādu mobilo sakaru operatoru klientiem par saņemtajām īsziņām ar piedāvājumiem iegādāties "skaistus telefona numurus". Īsziņu autori nestādās priekšā un arī neatklāj, kur dabūjuši konkrētā cilvēka telefona numuru. Atsevišķi mobilo sakaru operatori Dienai nenoliedz, ka arī viņu klientiem par maksu iespējams izvēlēties kādu "īpašo" telefona numuru, tomēr uzsver, ka šādi piedāvājumi netiek sūtīti iedzīvotājiem īsziņās.

Lietuvā aizliegs lietot telefonu uz gājēju pārejām

Lietuvas valdība trešdien apstiprinājusi grozījumus ceļu satiksmes noteikumos, kas aizliedz runāt pa telefonu, šķērsojot brauktuvi pa gājēju pārejām. Jaunie noteikumi paredz, ka gājējam gan pirms brauktuves šķērsošanas, gan tās laikā jāatturas no jebkādām darbībām, kas varētu novērst viņu uzmanību no satiksmes situācijas, tai skaitā no mobilo sakaru ierīču lietošanas.

Sakaru traucējumus var radīt pat bojāts ledusskapis

"Pēdējos divos trijos gados ir ap 170–180 gadījumiem gadā, kad tiek konstatēti lielāki vai mazāki sakaru traucējumi. Jāņem vērā, ka tie nav tikai mobilo komunikāciju sakari, jo tie ir ļoti daudzveidīgi – televīzijas un radio apraide, avio un jūras kuģniecības sakari, " intervijā norāda VAS Elektroniskie sakari Tehniskā departamenta direktors Māris Aleksandrovs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide