Pilsonību vēl var iegūt divos veidos – par īpašiem nopelniem Latvijas labā un reģistrācijas kārtībā, kas visbiežāk tiek piemērota bērniem un personām, kuras ieguvušas izglītību latviešu valodā. Kopumā gada laikā PMLP nodaļās naturalizācijas iesniegumu iesniegusi 2771 persona.
Lielākā interese par Latvijas pilsonības iegūšanu ir novērojama Rīgā, kur saņemta vairāk nekā puse jeb 1726 no visiem iesniegumiem, savukārt ārpus Rīgas par naturalizācijas procesu lielāka interese ir bijusi Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā un Jūrmalā.
No lielajām Latvijas pilsētām viszemākā nepilsoņu aktivitāte ir novērojama Alūksnē un Valkā, kur pērn nav saņemts neviens naturalizācijas pieteikums.
Kopumā kopš 1995.gada, kad Latvijā tika sākta nepilsoņu naturalizācija, Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 137 673 personas, tostasrp 14 046 nepilngadīgi bērni. PMLP Naturalizācijas pārvaldes vadītājs Igors Gorbunovs paziņojumā presei norāda, ka naturalizācijas tempi pēdējo piecu gadu laikā Latvijā ir nemainīgi un nav ne krasu iesniegumu skaita kāpumu, nedz arī kritumu.
Pērn pilsonības pretendentiem nedaudz ir sarucis naturalizācijas procesa ilgums, kas izskaidrojams gan ar veiktajiem uzlabojumiem dokumentu pieņemšanas un izskatīšanas procesā, gan arī ar to, ka nedaudz uzlabojušās Latvijas pilsonības pretendentu zināšanas un sagatavotība eksāmeniem, tādēļ retāk ir bijusi nepieciešamība atkārtoti kārtot pārbaudījumus.
Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.