Pēdējos gados samazinās bezdarbnieku ar invaliditāti statusa ilgums, kā arī pieaug darbā iekārtošanās īpatsvars (rēķinot no visiem reģistrētajiem bezdarbniekiem ar invaliditāti). Tas nozīmē, ka cilvēki ar invaliditāti arvien biežāk un ātrāk iekārtojas darbā pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas. Piemēram, pērn cilvēki ar invaliditāti darbā iekārtojās vidēji 188 dienu laikā, 2020. gadā – 351 dienas laikā, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.
Šis rādītājs ir uzlabojies pāris pēdējo gadu laikā, mazinoties arī kopējam bezdarba līmenim. Bezdarba līmenis kopš 2020. gada vidus (8,6%) šobrīd samazinājies līdz 6,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Tomēr, rēķinot no kopējā bezdarbnieku skaita, cilvēku ar invaliditāti bezdarba līmenis pēdējos gados nav mainījies un saglabājies ap 13%. "Pēdējos gados situācija mums Latvijā ir uzlabojusies. To ļoti ietekmē Eiropas politika un starptautisko kompāniju stratēģijas, piemēram, Loreal vai Rimi. Un, jo mēs vairāk par to runājam, jo vairāk mainās darba devēju attieksme. Turklāt, ja ir bijusi personīga pieredze, izpratne arī būtiski mainās. Un tas attiecas gan uz darba devējiem, gan valsts iestādēm, jo visur jau strādā cilvēki," teic Invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons valdes loceklis Ivars Balodis. Protams, cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību veicina gan darba tirgus pieprasījums, kurā jāizmanto pieejamās darbaspēka rezerves, ga
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 2. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00