Salīdzinot ar 2011. gadu, 2020. gadā sabiedrības informētības līmenis par diskriminācijas jautājumiem ir pieaudzis, turklāt paaugstinājusies arī darba ņēmēju gatavība meklēt palīdzību diskriminācijas gadījumā, rāda pētījums.
Šī gada situācija liecina, ka vairums darba meklētāju, kontaktējoties ar potenciālo darba devēju (CV, darba intervijā), par sevi sniedz profesionāla rakstura ziņas, bet, salīdzinot ar 2011. gadu, retāk stāsta par savu veselības stāvokli vai invaliditāti.
Tomēr pētījumā arī atklājies, ka joprojām ir cilvēki, kuri paši pēc savas iniciatīvas varbūtējiem darba devējiem izvēlas sniegt personīgu un potenciāli diskriminējošu informāciju par sevi, lai gan neuzskata, ka tā būtu jādara. Joprojām 28–30% darba devēju darba pretendentiem, it īpaši sievietēm, uzdod jautājumus par ģimeni un bērniem, tomēr tas ir ievērojami mazāk nekā 2011. gadā, kad to prasīja katram otrajam. Interesanti, ka vīrieši ir vairāk gatavi dalīties ar personīga rakstura informāciju nekā sievietes, tāpat par sevi vairāk gatavi stāstīt jaunieši un seniori, liecina pētījums.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 21. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!