Šis kriminālprocess ierosināts par to, ka autoražotāja "Daimler" meitasuzņēmuma "Evo Bus" amatpersonas laikā no 2002.gada jūlija līdz 2006.gada decembrim par 117 "Mercedes Benz" autobusu iegādes nodrošināšanu, izmantojot personu un firmu starpniecību, nepamatoti paaugstinājuši iepirkuma cenu un nelikumīgi ieguvuši līdzekļus kukuļu došanai valsts amatpersonām. Tika lēsts, ka kukuļošanas starpnieki šim mērķim saņēmuši vairāk nekā 4,3 miljonus eiro.
Streļčenoks apgalvoja, ka pie viesām lielajām lietām birojā notiekot nepārtraukts, intensīvs darbs, taču atturējās prognozēt, piemēram, cik ilgā laikā līdz prokuratūrai varētu nonākt tā sauktā oligarhu lieta.
Runājot par "Latvenergo" lietu, Streļčenoks uzsvēra, ka KNAB nav pilnībā pārtraucis uz to strādāt - procesuālais darbs turpinās un izmeklēšanā iesaistīto cilvēku skaits netiek samazināts. Šīs lietas izmeklēšanā principā esot bijuši iesaistīti visi KNAB korupcijas apkarošanas bloka cilvēki.
"Latvenergo" lietas materiāli kriminālvajāšanas sākšanai ir nodoti Ģenerālprokuratūrai, lūdzot saukt pie kriminālatbildības kopumā 17 personas saistībā ar amatpersonu kukuļošanu "Latvenergo" realizētajos Pļaviņu hidroelektrostacijas un Rīgas otrās termoelektrocentrāles rekonstrukcijas projektos. Nu jau bijušās "Latvenergo" amatpersonas par vairāku projektu īstenošanu kukuļos esot saņēmušas ap astoņiem miljoniem eiro (5,6 miljoniem latu), taču vēl 11 miljonu eiro (7,7 miljonu latu) liels kukulis neesot nodots, jo KNAB izmeklētāji uzņēmumu amatpersonas aizturēja.
Taujāts, vai šos kukuļos saņemtos 8 miljonus eiro ir kāda iespēja atgūt, KNAB vadītājs atzīmēja, ka krimināllikums paredz iespēju prasīt atlīdzināt arī zaudējumus. Streļčenoks stāstīja, ka kukuļos saņemtā nauda tikusi tērēta apsūdzēto personiskām vajadzībām, piemēram, ieguldot savos vai sev pastarpināti piederošos uzņēmumos.