Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Noskaidrotas Latvijas tīrākās un netīrākās pludmales

Latvijā tīrākās pludmales šogad ir Abragciemā un Engures centrā, savukārt netīrākās - Kolkā un Daugavgrīvā, liecina akcijas Mana jūra atkritumu monitoringa dati.

Abragciema pludmalē konstatēta 21 atkritumu vienība 100 pludmales metros. Engures centra pludmalē atrasta 31 atkritumu vienība.

Trešā tīrākā pludmale ir Akmeņraga pludmale Pāvilostas novadā, tai seko Mērsraga pludmale, Miķeļtorņa pludmale, Rītabuļļu, Ziemupes, Bernātu, Lauču akmens, Mazirbes un Pūrciema pludmales.

Visās šajās pludmalēs atkritumu daudzums 100 pludmales metros ir zem 100 atkritumu vienībām.

Netīrāko pludmaļu topa pirmajā vietā šogad ir Kolka, ar 1461 atkrituma vienību 100 pludmales metros. Kā skaidroja akcijas rīkotāji, šāds atkritumu daudzums nav saistīts ar pašvaldības kļūdām pludmales apsaimniekošanā, bet gan atkritumiem, kas ir izmesti no jūras. 80% pludmalē atrasto atkritumu bija akmeņogļu gabali.

Akcijas dalībniekiem nav skaidrības, vai tas saistīts ar vēsturisko piesārņojumu, vai arī tas ir nesen radīts piesārņojums.

Otra netīrāka pludmale ir Daugavgrīvas pludmale. Arī šeit piesārņojuma daudzums nav saistīts ar Bolderājas iedzīvotāju rīcību un tie nav uz vietas radīti atkritumi.

Trešā netīrākā pludmale ir Vecāķi, tai seko Lielupe, Apšuciems, Pāvilosta, Staldzene, Zvejniekciems, Gaujas ieteka, Klapkalnciems, Saulkrasti, Ovīši, Liepājas Dienvidrietumu pludmale, Latvijas un Lietuvas pierobežas pludmale, Veczemju klintis, Roja, Tūja un majori.

Visās Šajās pludmalēs atkritumu daudzums pārsniedz 200 atkritumu vienības 100 pludmales metros.

Kā norāda akcijas rīkotāji, situācija turpina pasliktināties Jūrmalas pilsētas pludmalēs un Rojas centrālajā pludmalē.

"Mana jūra" zaļā ekspedīcija šogad norisinājās devīto reizi, saskaņā ar ANO Vides programmas metodoloģiju apsekojot visu Latvijas piekrasti un veicot jūras piesārņojošo atkritumu izvērtējumu 42 piekrastes vietās.

Top komentāri

Studentiņš
S
Vai pa pludmali drīkst braukt ar apvidus auto kā to dara attēlā redzamais auto? Vai tas ir ceļu satiksmes pārkāpums? Teorētiski benzīns vai dīzelis automašīnas degvielas bākā apdraud plumales ekosistēmu. Jo naftas produktu piesārņojums ir kaitīgs jūras organismiem. Šāda rīcība ir potenciāli bīstama ekoloģijai...
fonapip fonapip
Google pays $98 per time unit for doing best and easy job from home. Am Earning $70,000 so Far this year working 0nline. I am a full time college student and just working for 3 to 4 hrs a day. Everybody must try this job now by just use this link....GOOD LUCK............ Copy Here........►►► cutt.ly/5fipCNA
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lēnām ceļā uz Covid-19 sarukumu?(7)

Situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā ir stabilizējusies, tomēr inficēto skaita samazinājums vēl nav vērojams. Iedzīvotājiem arī jārēķinās, ka Covid-19 krīzes dēļ noteiktā ārkārtējā situācija ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas