Rīgas dome vakar pieņēma lēmumu par pašvaldības līdzfinansējuma apmēru pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai privātajās izglītības iestādēs, kas paredz būtisku finansējuma palielinājumu. Domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja vietniece Ieva Siliņa (NA) atgādināja, ka līdz šim pašvaldības maksātā summa par vienu bērnu mēnesī bija 328,54 eiro mazākajiem bērniem un 242,48 eiro mēnesī piecus un sešus gadus vecajiem bērniem, kas apgūst obligāto izglītības programmu. Turpmāk šīs summas pieaugs attiecīgi līdz 403,88 un 288,11 eiro. Līdzfinansējums piecus un sešus gadus veciem bērniem ir mazāks, jo bērnudārzi finansējumu pedagogu atalgojumam saņem no valsts. Pašvaldības līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojumam jeb aukļu pakalpojumam no šī gada janvāra ir 242,66 eiro. Pašvaldības finansējums privāto izglītības iestāžu pirmsskolas izglītības programmu īstenošanai šogad paredzēts aptuveni 32,5 miljonu eiro apmērā, pirms domes sēdes sasauktajā preses konferencē žurnālistus informēja domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina (Par!) .
Domes sēdē tika atgādinātas arī senas patiesības – Rīgā ir apkaimes, kurās rinda uz bērnudārzu ir ievērojami garāka nekā citās apkaimēs, kurās tādas rindas, iespējams, nav pat vispār. Tomēr, kā norādīja I. Siliņa, nav cilvēcīgi vecākiem, kuri dzīvo Imantā, prasīt vest bērnus uz dārziņu Bolderājā. Atbildot uz Konstantīna Čekušina (Saskaņa) jautājumu, vai līdzfinansējums tiek maksāts par privātajiem bērnudārziem arī tajos gadījumos, kad konkrētajā apkaimē ir iespēja nodrošināt pašvaldības bērnudārzu, I. Balamovskis atzina, ka šobrīd Ministru kabineta noteikumi paredz, ka līdzfinansējums ir jāsniedz pilnīgi visos gadījumos, tos neizvērtējot. Taču, ja rudenī būs pieejams Eiropas struktūrfondu finansējums, tā saņemšanai gan varot tikt izvērtētas konkrētas apkaimes.
Saistībā ar izglītību Rīgas dome vakar vienojās arī par vispārīga dokumenta – pašvaldības izglītības ekosistēmas attīstības stratēģijas 2024.–2028. gadam – izstrādi. Tās virsmērķis ir ieviest sistēmu, lai nodrošinātu iedzīvotājiem nepieciešamās zināšanas, prasmes un attieksmes mūža garumā.