Ministrija izlīdzinās algas kultūras nozarē strādājošajiem, jo secinājusi, ka ir valsts institūcijas, kur speciālistu algas ir ļoti zemā līmenī.
Muzejos, skolās, arhīvos, kā arī Latvijas Neredzīgo bibliotēkā speciālistiem ar augstāko izglītību alga tiks paaugstināta līdz 90% no vidējā sabiedriskajā sektorā strādājošo atalgojuma mēnesī, kas ir 689 eiro, bet tehniskajiem darbiniekiem un personālam - līdz 60%, kas ir 766 eiro.
Koncertorganizācijās un teātros algas tiks salīdzinātas ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) darbinieku algām, kuras ir augstākās nozarē. Orķestra un kora mūziķiem, kā arī teātra tehniskajiem darbiniekiem algas tiks palielinātas līdz 95% no vidējās LNO darbinieku algas attiecīgajā nozarē, kas ir 831 eiro orķestra mūziķiem, 746 eiro kora mūziķiem un 571 eiro - teātra darbiniekiem.
Kā atzīst Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas (LKDAF) vadītājs Aldis Misēvičs, arodbiedrība ir apmierināta ar paredzēto algu izlīdzināšanas plānu un priecājas par paredzēto atalgojuma palielinājumu. Viņš pauž gandarījumu, ka darba samaksa ir bijusi KM augstākā prioritāte.
Kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība Visu Latvijai - TB/LNNK) LKDAF apliecinājusi, ka kultūras darbinieku algas arī turpmāk būs ministrijas prioritāšu saraksta augšgalā. "Saņemtais finansējums šogad ir tikai ielāpi, tāpēc būs jāturpina strādāt, lai palielinātu algas kultūras nozarē strādājošajiem," uzsvērusi ministre.
Kopumā jaunajās politikas iniciatīvās ministrija izcīnījusi 5,5 miljonus eiro. No tiem 1 miljons eiro paredzēts Latvijas simtgades projektu īstenošanai, 1,12 miljoni eiro ieplānoti jaunu kultūras objektu saturam un tehniskajam nodrošinājumam, 400 000 eiro atvēlēti Raiņa un Aspazijas gada programmai un 78 000 eiro - Stūra mājai.
Jau ziņots, ka KM prioritāte nākamā gada jaunajās politikas iniciatīvās būs kultūras darbinieku atalgojuma palielināšana. Kopējā summa, ko KM iniciatīvām prasīja, bija vairāk nekā 34 miljoni eiro.