Līdz ar to stājas spēkā notiesājošais spriedums, ar kuru Muižniece atzīta par vainīgu un sodīta par dokumenta viltošanu. Sods noteikts desmit minimālo mēnešalgu apmērā, proti, tas ir 2845 eiro liels.
AT Krimināllietu departamenta lēmums nav pārsūdzams.
Līdz ar AT notiesājošo spriedumu Muižniece ir zaudējusi savu Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatu, informēja ST priekšsēdētājs Aldis Laviņš.
Viņš piebilda, ka Muižniecei vairs nav tiesiska pamata turpināt darbu ST jurista amatā, tāds pastāvējis tikai krimināllietas izskatīšanas laikā.
Jautāts, vai šī situācija un Muižnieces tiesvedība ir iedragājusi ST reputāciju, Laviņš atzina, ka tas esot nepatīkami, tomēr tiesas reputācija esot atkarīga no tās pieņemtajiem nolēmumiem.
Tāpat uz jautājumu, kādam vajadzētu būt nākamajam ST tiesnesim, ST priekšsēdētājs norādīja, ka viņam vajadzētu būt ar nevainojamu reputāciju un augstāko juridisko izglītību.
Laviņš atzinīgi novērtēja Muižnieci kā juristi ST. Tomēr Muižnieces tālākos plānus ar viņu nav pārrunājis.
Savukārt nu jau bijusī ST tiesnese, komentējot spriedumu, paudusi - ja tāds ir tiesas lēmums, viņai vairs nemaz negrib atrasties šādā sistēmā. Viņa esot gaidījusi, ka AT pieņems "taisnīgu spriedumu, bet acīmredzot politiskie ķirmji ir sagrauzuši tiesu sistēmu", jo politiskās vēlmes bija spēcīgākas.
Muižniece uzsvēra - viņa bijusi pārliecināta par sevi un pilnīgi droša par to, ka AT atcels notiesājošo spriedumu. "No vienas puses, man ir atvieglojums - man vairs nav gods atrasties tādā tiesu sistēmā, un es gribu no tās atrasties pēc iespējas tālāk," izteicās Muižniece. Pagaidām gan viņa neesot apsvērusi nākotnes plānus, jo nebija domājusi, ka situācija būs tāda, kā izvērtās.
Kriminālprocesu pret Muižnieci 2011.gada 1.jūnijā sāka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Kriminālprocess tika sākts, pabeidzot resorisko pārbaudi, kas bija ierosināta pēc tam, kad Ģenerālprokuratūra saņēma 10.Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētāja Alekseja Loskutova (Vienotība) iesniegumu par iespējamu Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokola viltojumu, vēsta LETA.
Kā skaidroja Loskutovs, 2009.gada 1.septembra Juridiskās komisijas sēdes audioieraksts liecina, ka deputāti sēdē apspriestos KL grozījumus nolēmuši virzīt izskatīšanai pirmajā lasījumā, turpretim protokolā norādīts, ka likumprojektu nepieciešams pilnveidot. Līdz ar to likumprojekta tālāka virzīšana nobremzēta.
Pēc Loskutova teiktā, Juridiskās komisijas konsultantes atzinušas - Muižniece devusi norādījumus, ko rakstīt protokolā. Šo protokolu parakstījuši Muižniece un toreizējais Juridiskās komisijas sekretārs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK).
Pati Muižniece savu vainu neatzina un norādīja, ka viņai vispār neesot skaidra apsūdzība. Iepriekš apsūdzētā šo lietu bija saistījusi ar politiskajām intrigām.
Patlaban Muižnieces ST tiesneša pilnvaras ir apturētas.
Papildināts ar Muižnieces komentāru.